Menu

Bicie, gryzienie, szczypanie - czyli nieporządane zachowania w dziecka

Dzieci w pewnym wieku miewają dziwne pomysły, wynikające zapewne z chęci spróbowania co się stanie jeśli... i tu się zaczyna problem z biciem, gryzieniem, szczypaniem czy ciągnięciem mamy za włosy. Jak oduczyć dziecka takich zachowań? Czy wasze maluchy przechodziły ten etap? Jak sobie z tym radziłyście? Zapraszamy do dyskusji.

Ania
 2093  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie szczypanie bicie gryzienie

Odpowiedzi

mycha2706
Odpukać tfu tfu ...żadne z moich dzieci nie robiło takich akcji z biciem mnie,czy gryzieniem...czasami Hubert chce uszczypnąć to zamieniam to w zabawę.W dwie sekundy zapomina,albo zwyczajnie powstrzymuję Go za rączkę i mówię,ze tak nie wolno,ze mamusie boli i odpuszcza.
nikordia
mój syn początkowo przejawiał takie zachowania,pomogło tłumaczenie ,tłumaczenie i jeszcze raz tłumaczenie... że nie wolno,ze to sprawia ból itp.
całe szczescie powoli mu przechodzi tego typu zachowanie. czasem jeszcze zdarzy mu się zdenerwować i "walnąć" w coś lub kogoś dłonią ale zaraz się uspokaja,przeprasza i masuje uderzone miejsce zeby nie bolało :)
karolcia514
my nie mamy z tym problemu ponieważ od małego się tłumaczy wiki ze takich brzydkich rzeczy nie wolno robić ....... i jak na razie nie zdarzyło się żeby kogoś ugryzła czy tez uszczypała :)
pimkie
Na szczęście nie.Moja potrafi być nie znośna,ale bicie szczypanie i gryzienie jej się nie ima.
lola86
Moja mała gryzie babcie oby dwie jak czegoś nie chcą zrobić ale tak ją sobie nauczyły .Dobrodusznym podejściem ,że laluni wszystko wolno .Mnie czasem próbuje uderzyć ale chwytam za rączki i tłumacze że nie wolno .że mnie to boli .I pytam ją zawsze czy mama cię bije Słysze nie .To czemu ty mi tak robisz i wtedy mała sie tuli i mówi proszę (czyli jej przepraszam)
MaLaCzarna
U mnie jak u @asafi
beatka7623
No ja na szczęście tego problemu nie mam i nie miałam :)
Jęśli by jednak coś się takiego trafiło i tłumaczenie by nie pomagało pewnie były by klapy na pupcię
Wiem że to pomaga :)
renata29
gryzł i ciągnął za włosy-oddawałam i się oduczył
natuuusia19
czasem wiki cos walne w lepek i leje wszystkich... wtedy tlumaczymy, stosujemy kary lub czasem oddajemy (jak np ugryzie po raz enty i kara juz nie pomaga to lekko ja dziabniemy i na jakis czas sie uspokoi)
Joanna30
Na szczęscie nie znam tego problemu :)
korek221
Grześ jak był malutki to próbował ciągnąć mnie za włosy...tłumaczenie nie pomagało- no to mu w końcu oddałam i też capnęłam za kudełki - oczy mu się zrobiły jak spodki bo wreszcie dotarło do niego ,że to boli - nigdy już tego nie zrobił:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.