Menu

Biedna babcia...

Ostatnio moja 3 letnia Marcelinka koszmarnie się zachowuje wobec babci - krzyczy na nią, nie współpracuje z babcią tylko robi wszystko na przekór, nie da się przytulić, chwycić za rączkę... Babcia dwoi się i troi i wszytsko na nic. Co zrobić?

Madziaaa
 588  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Wychowanie zachowanie dziecko babcia wychowanie

Odpowiedzi

hogata
Myślę , że powinnaś porozmawiać z córką. Z tego co piszesz ma już 3 lata, więc wiele rozumie. Powiedz jej, że babci jest smutno kiedy tak się zachowuje wobec niej. Powiedz jasno co wolno a czego nie wolno. I za każdym razem zwaracaj jej uwagę kiedy będzie się zachowywać nieodpowiednio.
kasinka28
Może trochę w tym winy babci? Czy babcia nie umie sama wyznaczyć granic? Porozmawiaj z mamą (czy teściową) niech w takich sytuacjach stanowczo ale spokojnie powie, że się nie zgadza, że nie ma dyskusji itd. Twoja córka widocznie nie ma respektu przed babcią. A jeżeli ty jesteś świadkiem takiego zachowania to również zwracaj uwagę córce.
PaulinaR
Zastanów się czy może nie ma w tym troszkę twojej czy waszej (twojej i męża) winy. Może czasem coś na głos mówicie o babci i stąd się bierze stosunek córki do niej. Dzieciaki bardzo szybko podłapują takie rzeczy. I koniecznie zwracaj córce uwagę kiedy sprzeciwia się babci, powiedz, że babci należy słuchać. O to samo popros babcię.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.