Menu

biegunka

Michaś(14m-cy) od kilku dni robi luźne kupki (2-3 dziennie) i wymiotuję(ok.2 razy w ciągu dnia) ogólnie wszyscy w domu chorzy, pani doktor powiedziała, że Michaś w ten sposób reaguje na wirusa, który u nas spowodował kaszel, katar i ból gardła, zaleciła nam dietę i probiotyki, i moje pytanie w związku z tym, czym mogę "zagęścić" kupkę u Michała???

ulenka091987
 838  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie wirus biegunka

Odpowiedzi

asiunia83
smekta jest na biegunkę , marchwiankę możesz ugotować , czekolada
asiunia83
tylko jak są wymioty nie odradzam czekoladę
maja1482
czekolada gorzka (70% albo więcej)jest najlepsza na biegunkę, jeśli już o tym mowa
po wyniotach podawać kilka łyczków orsalitu na uzupełnienie elektrolitów, na biegunkę smekta, albo ORS 200 z hippa (można kupić w aptece)
zdróka dla Was wszystkich(prezent)
welka
Suszone jagody są bardzo dobre na biegunkę.
anetka2803
jagody , smecta, wegiel tez mozna dawac, i czekolada u nas bylo podobnie tyle ze od zabkow
kreskah
@welka- ja też polecam jagody. jak Amelka jeszcze była maleńka i przy trzydniówce miała biegunkę, pani doktor poleciła nam z apteki herbatkę z suszonych jagód- wprawdzie mała poza cycusiem nic do ust nie chciała wziać, więc herbatę ja piłam, ale jej pomogło.
jak była w wieku Michasia też miała kilka dni miała taka luźną kupkę- ok 3 dziennie- nie miałam już tej herbatki, ale miałam jeszcze z wakacji jagody w cukrze w słoiku- dodałam do kompotu jabłokowego, który codziennie jej gotuję bo pije litrami i jeden dzień piła kompot z jagodami, a kupki wróciły do normy
ulenka091987
dzięki za odpowiedzi, narazie mamy poprawę, ale dzień jeszcze się nie skończył
cybulka
u nas sprawdził się hippa ors 200, bez recepty w aptece. do tego orsalit z elektrolitami małymi porcjami. chrupki kukurydziane, banan, kisiel z jagód.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.