Menu

Biegunka - prośba o poradę

Witam
Jestem tu nowa, zwracam się z takim zapytaniem. Mój synek dostał biegunki, nie wiem po czym, ma 1 rok, próbowałam sama go leczyć,dałam mu enterol i orsalit, żeby odzyskał siły, jeste lepiej, ale boję się nocy, czy na wszelki wypadek lepiej iść do lekarza teraz czy poczekać aż się poprawi / pogorszy ?

mwojcik1978
 900  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie biegunka orsalit zatrucie

Odpowiedzi

jolla30
idż do lekarza jak juz dzis nie dasz rady to jutro ja czesto przy biegunce podaje lakcid lub acidolak lub cos na ten styl...
babooshka
odgazowana cola też jest pomocna...
renata29
smecta i cola u nas najlepiej skutkowały
otylka
Witam, dobrze zrobiłaś podajac orsalit, najważniejsze zeby dziecko sie nie odwodniło. Enterolu sama bym nie podała dziecku bez konsultacji z lekarzem. Podawaj orsalit i jesli biegunka nie przejdzie do rana idz koniecznie do lekarza
Maffi
Ugotuj marchwianke, na rosolku, w szpitalach zawsze ją podają. Smecta też jest dobra, dużo płynów podawaj, coli bym nie radziła u rocznego dziecka. A jak nie przejdzie do jutra to do lekarza.
Jak stolce częste, wodniste z krwią lub śluzem to już lepiej dzisiaj do lekarza, bo może trzeba płyny uzupełnić kroplówką.
wera10
na poczatku lepiej nie podawać zadnych leków na zatrzymanie biegunki, pediatra mówiła mi że lepiej jeśli organizm sie oczyści. trzeba oczywiście nawadniać dziecko, najlepiej preparatami uzupełniajacymi elektrolity, np. orsalit jest taki. ja podaje tez hippa ors200. jak biegunka niemija po ok 2 dniach lece do lekarza z dzieckiem.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.