Menu

Biegunka w ciąży

Dziewczyny od początku w zasadzie ciąży mam problem z biegunkami. Co jakiś czas się pojawiają i koniec. Nie wiem czy mogę zażywać coś żeby je zatrzymać?

czarna
 9104  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciąża biegunka

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Podczas biegunki bardzo istotną rzeczą jest uzupełnianie płynów w organizmie. Należy pić wodę mineralną lub słabo osłodzoną herbatę, aby nie doprowadzić do odwodnienia lub niedoboru mikroelementów. Zatrzymać biegunkę może picie mocnej herbaty, odgazowanej coca-coli lub też jedzenie bananów. Dobre rezultaty można osiągnąć jedząc suszone czarne jagody. W przypadku biegunki należy ograniczyć napoje gazowane oraz świeże pieczywo.
kasia13_archiwum
WEZWIJ LEKARZA, GDY...
Gdy do biegunki dołączy się gorączka, silne bóle żołądka, wymioty, ogólne osłabienie organizmu lub też utrzymuje się ona przez kilka dni należy udać się do lekarza. Może to bowiem być objaw nie tylko zwykłej niestrawności lecz jakiejś infekcji, która może stanowić zagrożenie dla ciąży i wymaga wprowadzenia odpowiedniego leczenia.
natka86
Mi lekarz pozwolił jeść węgiel w takich sytuacjach awaryjnych, że musiałam wyjść z domu. I to po 4 tabletki na raz.
KdaPl
Warto by było zrobić jakieś badania, aby sprawdzić jaka jest przyczyna. U mnie biegunka spowodowała obumarcie płodu, bo okazało się że łożysko stało się niewydolne poprzez zatrucie (pokarmowe).
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.