Menu

Bierzmowanie

Za tydzień idziemy na bierzmowanie siostry mojego męża (tak mój mąż ma taką młodą siostrę :) . Bo bierzmowaniu jest obiadokolacja dla rodziny w restauracji. I teraz moje pytanie - czy z okazji bierzmowania też kupuje się jakieś prezenty? Ja już mojego nie pamiętam, tak dawno to było :P

carla1978
 3488  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

prezent bierzmowanie

Odpowiedzi

asli
Szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia. Zaczęłam się głębiej zastanawiać i tez nie pamiętam...
Matina
Ja dostałam tylko prezent od mojego świadka, ale nie przypominam sobie żeby wśród moich znajomych było praktykowane dawanie prezentów na bierzmowanie tak jak np. daje się na komunię.
Matina
No właśnie melissa, też zaskoczona jestem tą imprezą na bierzmowanie. I rozumiem pytanie Carli1978 bo zaproszenie na takie przyjęcie w restauracji chcąc nie chcąc w jakiś sposób wpędza człowieka w jakieś zobowiązanie.
carla1978
Dokładnie @Matina - nie pytałabym gdyby była to tylko uroczystość w kościele. Ale taka "impreza" w restauracji trochę zobowiązuje. Nie chcę, żeby potem głupio wyszło. Wiadomo czasy się zmieniają, kiedyś było inaczej.
MamaMateuszka
Skoro jest małe przyjęcie to nie wypada przyjść z pustymi rękami, my byliśmy w ubiełym roku u mojej kuzynki, byłam świadkiem i też miałam ten problem, kupiłam jej srebrne kolczyki no bo bez przesady, to nie komunia ani nie ślub...
monikarogalska2
Też uważam że skoro przyjęcie to coś symbolicznego można kupić, ale bez przesady.
joka26
ja dostałam tylko od mojego świadka broszkę i to wszystko.
carla1978
Chyba w takim razie kupimy jakiś łańcuszek, żeby pamiątka była. Dzięki za rady!
Nanya
Ja dostałam prezent (a właściwie pieniądze) tylko od mojego świadka. Nie było przyjęcia, tylko ciasto, kawa i herbata w domu moich rodziców. Było to 8 lat temu, więc teraz mogło się coś zmienić :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.