Menu

BILANS 2,4,6 itd.latka

Pytanie z ciekawości..


(awve)(awve)(awve)
Czy będąc na bilansie z dzieciaczkiem pediatra sprawdza miejsca intymne dziecka??????

Powiem szczerze,że będąc z małą na bilansie 6 latka pediatra kazała mi rozchylić wargi sromowe córci bo ona musi zobaczyć czy wszystko prawidłowo się rozwija(krejzolka)(krejzolka) Byłam w szoku,sasetka zażenowana nie spodziewałam się takiego badania....Rozumiem chłopiec bo jednak mają kłopoty z wędrującym jąderkiem,ale co szukać u dziewczynki hmmm...
(pokoj)(pokoj)(pokoj)(pokoj)(pokoj)
Czy zdażyło Wam się takie badanie??

smerrfetka
 1969  26

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie pediatra badanie

Odpowiedzi

margolcia85
u nas jak nie stawisz się w terminie 21 dni od ukończenia przez dziecko wieku w którym robi się bilans to ci go wogole nie zrobią, a bilans wogole to wygląda tak ze musisz sama zważyć i zmieżyć dziecko po czym lekarz zapyta czy dziecko jest zdrowe i jesli chodzi o chłopca to zapyta czy ma stulejkę i to nie lekarz sprawdza tylko Ty musisz wiedzieć co dzieku jest a czego nie ma :)
tlolek
z synkiem tak
córeczka ma dopiero 6m-cy ale jak ostatnio byłam u lekarza z powodu biegunki też dr sprawdzał miejsca intymne co mnie lekko zdziwiło
stokrotka30
ja mam córkę i NIGDY z czymś takim sie nie spotkałam i wogóle nie rozumię,po co tam zaglądała??
stokrotka30
ja mam córkę i NIGDY z czymś takim sie nie spotkałam i wogóle nie rozumię,po co tam zaglądała??
sque
Byłyśmy z córą na bilansie dwulatka ale nie sprawdzała jej nic, tylko ogólnie spojrzała czy nie ma żadnych odparzeń i tyle.
karolincia
na bilansie dwulatka nic takiego nie sprawdzali u córci
MiJa
ooo przypomniałaś mi ,że muszę na bilans iść z dzieciakami:P:P
MiJa
ooo przypomniałaś mi ,że muszę na bilans iść z dzieciakami:P:P
Matina
Mam córkę, byliśmy na bilansie 2 i 4 latka, ale takiego badania nie było.
Magdzik
Mam córkę i nigdy w ten sposób nie była badana
pscolka1987
byłam w tamtym roku na 2 latka(grins) i nie było czegoś takiego (krejzolka)
JUSTYNA300511
na bilansie 2 latka lekarka sprawdzała u nas ale ja mam chłopca
JUSTYNA300511
na bilansie 2 latka lekarka sprawdzała u nas ale ja mam chłopca
Anek
na bilansie 2 latka kazała rozebrac i sprawdzała,tylko w przypadku syna,bo jak byłam z córka to nic takiego nie było,normalne badania waga,wzrok itp.
Marta050709
NIE!!!!jedynie co spojrzal czy odparzen nie ma.
aniula
Przeciez to lekarz, jesli nie widzial by potrzeby nie sprawdzal by.Przeciez organy moga sie rowniez roznie rozwijac.Czasem u dziewczynek wargi sromowe sklejaja sie.
aniula
Oto co znalazlam na temat bilansu.


Co sprawdza się podczas bilansu 6-latka

Rozwój fizyczny – ile dziecko waży i mierzy, i jak to się ma do siatki centylowej, czyli czy mieści się w normie między 25 a 75 centylem, co pozwala ocenić, jak nasze dziecko wygląda na tle grupy rówieśników
Rozwój psychoruchowy, m.in. równowagę i koordynację ruchów, sprawność manualną, zdolność skupienia się, szybkość odpowiadania na pytania i umiejętność rysowania (np. obrazek z prostymi konturami może świadczyć o dysleksji)
Wzrok – wykrywanie (orientacyjne) zaburzeń ostrości wzroku i zeza oraz uszkodzeń słuchu (np. na podstawie wywiadu z mamą i dzieckiem lub prostych ćwiczeń, dzięki którym pediatra jest w stanie zauważyć odstępstwa od normy)
Wady postawy – czy dziecko ma boczne skrzywienie kręgosłupa, koślawość kolan lub stopy płasko-koślawe (np. płaskostopie)
Wady wymowy
Lateralizację, czyli którą ręką dziecko chętniej posługuje się przy codziennych czynnościach (co pokazuje, czy obie półkule mózgowe ze sobą współpracują we właściwy sposób)
Ciśnienie krwi (pomiary nie odpowiadające normom wskazywać mogą na różne schorzenia hormonalne, choroby sercowo-naczyniowe czy nerek i innych)
Zewnętrzne narządy płciowe, żeby wykluczyć przedwczesne dojrzewanie dzieci, a u chłopców zwraca się szczególną uwagę na występowanie takich wad jak: stulejka (zwężenie napletka), spodziectwo (nieprawidłowe ujście cewki moczowej), wnętrostwo (brak jąder w mosznie).Z tego opisu wynika , ze lakarz postapił jak nalezy.
234olenka
na bilansie 2 latka-mojego synka, sprawdzała miejsca intymne.
natuuusia19
jak ylam z wiki na bilansie dwulatkow to nie sprwdzala..
daryjka87poznan
OMG (wow)(wow)(wow) Nigdy w zyciu sie z tym nie spotkałam.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.