Menu

bilans dwulatka

Zwracam sie do mam dzieciaczków które skończyły juz dwa latka. Mój Maciek niedługo skończy dwa lata i idziemy na tzw. bilans dwulataka. niestety nie bedzie mój maluch badany przez naszego pediartę tylko przez lekarza rodzinnego(tak to niestety wyszło)i stad moje pytanie. Na co powinnam zwórcić uwagę podczas tego badnaia co lekarz powinien skontrolowac o co powinien sie pytac. Napiszcie prosze bo strasznie mi zalezy aby ta kontrola wygladała prawidłowo i żeby nic nie zostało przeoczone. Wszyscy wiemy jacy są teraz lekarze jak czegoś sama nie dopilnujesz to zostanie to najczęsciej pominięte.

elcia
 848  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

myszka838383
u nas sprawdzala: wagę, wzrost, postawę ( kręgosłup) nóżki czy są proste, ząbki, mowę ( zadała małemu parę pytań) i to wszystko.
myszka838383
oo właśnie..jąderka czy są na miejscu i napletek ( czy jest stulejka)
jola75
wystarczy,ze sama zzzzpowiesz jak wyglada
myszka838383
@oliwusia mój tez jest nieśmiały i mądrala ale tylko w domu (grins) jakos go przekonałam żeby mówił ładnie przy pani doktor
emiliab
No mnie też martwi ta mowa. Mój synek wszystko rozumie, ale gadać zrozumiale to nie koniecznie chce. Bilans mamy za dwa miesiące, to może jeszcze coś powie oprócz NIE.
jola75
sorry chcialam napisac,ze wystarczy jak sama powiesz lekarzowi jak jest z mowa u corki.przynajmniej u mnie tak bylo na na bilansie 2 latka lekarz spytal czy maly sklada 2 wyrazy razem np mama pic czy cos w tym rodzaju.
myszka838383
@jola75 mojej lekarce nie wystarczyło to co ja powiedzialam na temat jego mowy...ona musi usłyszeć i koniec!! wkurzyłam sie trochę bo dzieciak nieśmiały..zestresowany i jak to przeważnie jest...akurat nie powie jak jest proszony.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.