Menu

Bioderka, porada ortopedyczna.

Czesc Netmamusie! Mam pytanie odnosnie bioderek, a mianowicie czy wkladalyscie swoim pociechom jak byly malutkie, pieluszke tetrowa na pampersa profilaktycznie, by nie bylo dysplazji stawow biodrowych? Dziekuje i pozdrawiam!

JustiSam
 1110  16

Odpowiedzi

babooshka
O ile sobie przypominam to chyba nie a jeśli już to może tylko jeden jedyny raz się zdarzyło. Generalnie starałam się pamiętać i stosować inną czynność,tj. by układać niemowlę na brzuszku w pozycji "żabki";)
amalka
Nie, nigdy. Krzysio barzo dużo leżał na brzuszku (na pleckach w zasadzie tylko podczas przewijania, pielęgnacji, ćwiczeń...) Synek ma zdrowe bioderka.
mala21
Zakładałam, tak mi kazano na kontroli. Mały bioderka miał ok, w poradni której byłam wszystkim to profilaktycznie zalecano
welka
Ja kładłam na żabkę,jak ci to wytłumaczyć,jak spała na pleckach to układałam jej nóżki tak że piętki miała złączone i podkładałam jej wtedy podoszeczkę pod nóżki żeby były równo z bioderkami.A Paulinie kazał mi ortopeda zakładać pieluchę i też tak układać.No i od niego za każdym razem zakaz noszenia dziecka przodem do świata tylko brzuszek do brzuszka a nóżki szeroko na bokach i z bioderkami nie miałam problemów
kreskah
położna co przyszła do domu po porodzie mi zalecała taką profilaktykę, z kolei ja gdzieś czytałam, że się tak nie powinno. jak się okazało, że mala ma jedno bioderko na granicy dysplazji, przez jakiś czas zakładałam jej ( z zalecenia chirurga dziecięcego) 2 pieluszki tetrowe na pampersa, wyglądała śmiesznie, ale po ok 2 miesiacach ( a może nawet i mniej) bioderka były w porządku :)
adaPG
nie ,profilaktycznie nie.
JustiSam
O pozycji zabki nie slyszalam...chyba zmienie ortopede...(grins)(kwiatek)
edyta2010
pewnie co lekarz to inna opinia-Mikusiowi nie kazał nic robić bo wszystko jest ok, więc nie wkładałam ale starszemu 11lat temu położna już na wizycie domowej kazała mi tetrówkę wkładać więc tak robiłam, bioderka byłu ok u niego też ale za to kolana miał krzywe tzw. koślawość kolan i mieliśmy w przedszkolu mase ćwiczeń-do dziś nie wiem czy to nie przez to pieluchowanie -nie wiem
MamaMaya
nie - choć koleżanka mi radziła aby tak robić, ale ortopeda nic takiego nie zalecił bo bioderka mała ma w porządku
LaMandragora
Nie. Profilaktycznie nie. Starsza corke pieluszkowalam tak do 2. badania kontrolnego usg, czyli do ok. miesiaca. Na drugim badaniu bylo juz wszystko w porzadku (na pierwszym lekka dysplazja lewego bioderka) i juz wiecej nie pieluszkowalam. Ogolnie cory byly chustowane, noszone w pozycji na zabke.
Iwona1977
profilaktycznie to nie,ale najmlodsza miala zalecone te pieluchy...dwa tygodnie tak miala
karolincia
na początku o tym pamietałam tak do drugiego miesiącapotem zapomniałam troszeczke
xkasiulax
nie....nigdy tak nie robiłam(nigdy)
avilla1209
nieroilam tak i bylo wszystko oki
babooshka
nam o tej pozycji "żabki" mówiono na szkole rodzenia, to samo zdaje się mówi p.Zawitkowski i tak właśnie robiłam;)Wszystko u młodej jest ok, tym niemniej gdy miała rok i 2 m-ce poszłyśmy do ortopedy profilaktycznie no i na pocz. przyszłego roku też tak zrobimy:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.