Menu

Blog - czy to już ekshibicjonizm?

Ostatnio była tu dyskusja, czy człowiek może być w internecie anonimowy. Otórz wielu ludzi wcale nie pragnie być anonimowa, wręcz przeciwnie - uzewnętrznia się publicznie opisując swoje najskrytsze myśli. Czy waszym zdaniem blog to ekshibicjonizm? Mogłybyście, albo może piszecie bloga?

PiOtRiMaDziA
 667  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

internetowy publiczne pamiętnik ekshibicjonizm blog

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Nie... na pewno nie.
artanis
Ja kilka razy zaznaczałam, że czytuję blogi. Blogosferę jednak dzielę na dwa rodzaje - a nawet już trzy:
- blogi branżowe (publikacje, ocena mediów, ciekawostki dot. np. najnowszych rozwiązań technicznych, medycznych czy jakichkolwiek innych z lekkim dodatkiem prywatnych zapisków autora polegających na zajęciu stanowiska w jakiejś ważnej sprawie)
- blogi pamiętniki (tu ludzie piszą o swoich chorobach, życiu małżeńskim, szkolnym, w pracy, w domu, a nawet w łóżku...)
- blogi historyjki - czyli modny pinger i temu podobne bardziej na zasadzie: "12.30 jem kanapkę" aniżeli opisywania swoich przeżyć.

Wracając do pytania, typ pierwszy bardzo lubię czytać, drugi - jeśli jest dobrze napisany (np. Blog Narzeczonej Programisty) także chętnie zajrzę, trzeci - właściwie tam nie bardzo jest co czytać.
Jeśli chodzi o pisanie - tak, mogłabym. Ale tylko i wyłącznie blog typu pierwszego. Niestety - chyba a/ mam za mało czasu, b/nie wiem czy moje spostrzeżenia byłyby dla innych na tyle ciekawe aby był sens publikowania gdzieś tego;)
Ale - podziwiam ludzi, którzy piszą dobre blogi, porządnie napisany blog jest o wiele ciekawszy niż gazeta codzienna, to zbiór świetnych felietonów. A czy ekshibicjonizm? Raczej głos ludu.
PiOtRiMaDziA
No nie wiem. Ja jak patrzę na te blogi np. prostytutek, albo anorektyczek to nie wiem o co im chodzi. Ekshibicjonizm w czystej postaci. Ja bym tak nei umiała
kasia13_archiwum
Podpinam sie pod Gosie... :)
Anusia
Ja nie czytam, w ogóle teraz każdy polityk ma bloga! Nie dość, że fanzolą w telewizji to jeszcze wypisują głupoty w internecie. Blogi są beznadziejną formą zwracania na siebie uwagi.
Maria25
Nigdy nie prowadziłam pamiętnika, także blogami też się nie interesowałam. Na początku naszej znajomości mąż zaczął pisać swojego bloga...jak miło było czytać te wszystkie słowa pisane pod moim adresem :) jeszcze ten blog wisi w sieci, co prawda nie uzupełniany...szkoda
Misia80
Nie mam potrzeby by pisać bloga w formie pamiętnika ani tym bardziej ochoty by ktoś czytał o moich sprawach prywatnych.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.