Menu

Ból łydek po porodzie.

Witam. Tydzień temu urodziłam córkę i od kilku dni mam straszne skurcze i ból łydek. Jak myślicie czy mogę brać magnez? I czy to coś poważnego?

99goga99
 2219  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

ból łydek

Odpowiedzi

emikacpi
też tak myślę że to brak magnezu kup sobie zestaw witamin i powinno minąć.
Iwona1977
Do skurczu dochodzi wtedy, gdy pewne mięśnie w łydce nagle się ze sobą stykają. W wyniku tego odczuwasz nagły i bardzo intensywny ból. Na szczęście, większość skurczy łydek trwa kilka sekund, czasami minut. Mogą się one również niestety pojawić w nocy i zaskoczyć nas podczas snu.
Pamiętaj, że kiedy organizm nie jest odpowiednio nawodniony, skurcze mogą wystąpić częściej. Po prostu zwiększ dzienne przyjmowanie wody. Dzięki niej, intensywność skurczy, a nawet ich ilość będzie mniejsza. Jeśli skurcze często nachodzą Cię w nocy postaraj się wypić szklankę wody przed snem. Bardzo ważne jest, aby pamiętać o wodzie w czasie ćwiczeń. Pij wodę regularnie przed wysiłkiem, po nim, ale przede wszystkim w czasie ćwiczeń.
Upewnij się, że masz odpowiednie buty, które utrzymują stopę w prawidłowej pozycji i nie wywierają na nią dużego ucisku. Muszą być wygodne. Jeśli codziennie nosisz szpilki, na przykład do pracy, lub jeśli nosisz różne rodzaje butów w ciągu tygodnia, może to być przyczyną skurczy. Po domu zawsze noś wygodne pantofle. Daj nogom odpocząć.
Skurcze łydek mogą też być wynikiem braku potasu. Zwiększ więc dzienną dawkę potasu w diecie. Jedz na przykład więcej bananów i octu jabłkowego (zmieszaj dwie łyżeczki octu jabłkowego ze szklanką ciepłej wody). Jeśli chcesz możesz przyjmować potas w tabletkach. Skonsultuj się najpierw ze swoim lekarzem rodzinnym. Zbadaj poziom potasu i elektrolitów we krwi.
Weź ciepły prysznic przed snem. Staraj się nie stać zbyt dużo przed snem, nie chodzić po schodach ani nie ćwiczyć na kilka godzin przed snem.
Aby sobie ulżyć w bólu masuj łydkę. Jeśli to nie pomaga spróbuj rozciągnąć mięsień lub wstać. Jak już skurcz minie, przyłóż do mięśni ciepły okład lub weź gorący prysznic.
Skurcze łydek zdarzają się częściej osobom z nadwagą. Rozważ więc zrzucenie kilku kilogramów.
Jeśli masz prace siedzącą wykonuj ruchy okrężne stopami, napinaj mięśnie, unoś pięty i opuszczaj. Rób sobie przerwy.
Codziennie poświęć przynajmniej minutę lub dwie na rozciąganie mięśni nóg.
Bardzo często powtarzające się skurcze mogą być oznaką choroby. Bezwzględnie konsultuj się z lekarzem.
Tak mozesz przyjmowac magnez np: NeoMag Forte dostepny bez recepty i niedrogi , ja go lykam ale z innych przyczyn
KlaudynaK
Witaminki dla karmiącej mamy - tam jest więcej niż magnez... No chyba że nie karmisz...
Magdzik
Koniecznie bierz magnez. Ja miałam takie silne skurcze łydek w ciąży i ginekolog kazała mi brać oraz pić elektrolity (w tabletkach musujących)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.