Menu

Ból piersi

Witajcie, karmię dziecko od dziesięciu miesięcy i jedna pierś boli mnie od kilku tygodni, jakiś czas temu była z boku twarda i czerwona na dodatek jest dużo większa od drugiej, czy któraś z Was miała podobną sytuację? Nie wiem jak poradzić sobie z tym że tylko jedna pierś produkuję tak dużo pokarmu 10 mcy po porodzie. Za jakieś dwa miesiące chciałabym odstawić dziecko od piersi

gocha2914
 880  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem dziecko

Odpowiedzi

babooshka
Hmm, ale wykluczyłaś zastój? Ja też miałam jedną pierś bardziej mleczną, może przejdź się do gina, niech tę pierś obejrzy...(prezent)
basiaikubus
mi sie cos takiego zrobiło po roku karmienia z pierwszym dzieckiem i wtedy bez antybiotyku sie nie obeszło
teraz karmie córcię i ostatnio też tak mnie pierś bolała i była czerwona najpierw robiłam okłady z kapusty na siłę odciągałam bo normalnie czułam taki guzek który wszystko tamował chciałam poprostu wymasować az wkońcu zrobiłam sobie gorącą kąpiel i wymoczyłam pierś i w trakcie próbowałam masować i tak ściągać na siłę i dzięki bogu pomogło
ale jak to nie pomoże to niestety antybiotyk
kreska
A dla mnie to wyglada na zapalenie piersi szczerze mowiac.
"W czasie zapalenia nie wolno piersi masować ani nagrzewać, trzeba natomiast jak najczęściej przystawiać do niej dziecko. Jeśli maluch odmawia współpracy, to delikatnie ugniatając otoczkę, należy po trochu często odciągać mleko, a po karmieniu czy odciąganiu okładać piersi schłodzonymi i lekko zgniecionymi liśćmi białej kapusty.

Przy nadprodukcji mleka pomocne może być picie naparu z szałwii i odciąganie odrobinki mleka bądź przystawianie na chwilkę dziecka za każdym razem, kiedy piersi są za bardzo napięte. Trzeba natomiast unikać odciągania dużych ilości mleka, bo to jeszcze bardziej pobudza laktacji."

A masz moze jakies inne objawy typu goraczka i zle samopoczucie na przyklad? najlepiej skontatkuj sie z lekarzem bo moliwe e bedziesz potrzebowac antybiotyku:) masz tutaj link z artykulem, moze pomoze:):


http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/ 1,79401,3867039.html


miedzy '/' i '1' wstawilam spacje moze nie urwie linku:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.