Menu

Ból stóp i nóżek u 3 latka..

Mamusie, czy Waszym pociechom bolały nóżki/stópki "bez powodu", tzn. nie po żadnym oderzeniu, przewróceniu itp. Wczoraj w nocy mój synek obudził się z wielkim bólem stóp, płakał niemiłosiernie, żadne masaże nie pomogły, dopiero po dawce syropku przeciwbólowego zasnął po 30 min.. Twierdził, że bolą go stópki i kolanka.. Domyslam się, że mały rośnie, ale żeby z takim bólem? Jak myślicie, jaki moze byc powód takich cierpień i co moge zrobic? (kwiatek)

jolkabt
 1626  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie ból nóżki dziecko

Odpowiedzi

koza54
na pewno wizyta u ortopedy coś wyjaśni.
JUSTYS
to bóle wzrostowe,możesz posmarować nogi jakąś maścią przeciwbólową
myszka838383
mój 3-latek tez niedawno budził się w nocy..mówił że nóżki go bolą. Również uważam że to bóle wzrostowe.
koza54
no i dziewczyny już pomogły :)
LaMandragora
Bole wzrostowe.
jolkabt
dzieki, kochane, ja tez wczoraj podałam nurofen, po któryn zasnął..
@asafi 5 lat? OMG(krejzolka) Oby nie... :(
Dzięki!!
MamusiaKubusia
współczuję(prezent) mój Kubas też to mial i to dość często, pewnie dlatego, ze jest dość duży jak na swój wiek(kwiatek) ja również przeżyłam takie bóle w dzieciństwie i to niestety dość długo miałam, też do maleńkich nie należę. Kiedy Kubas plakał w nocy, najpierw brałam go do siebie i pomiędzy swoimi nogami ogrzewałam jego nózie, często zasypiał i było juz ok, ale czasem zdarzalo sie tak,ze musiałam podawać -jak radzą dziewczyny-lek p.bólowy. Mamy tez w domu tą tak zwaną końską maść, której też czasem używałam. Kuba miał takie akcje nieraz codziennie więc starałam sie radzić sobie inaczej niż ciągle ładować w niego leki. Jak juz naprawdę go bolało, a jeszcze np lek nie działał, to wkładaliśmy nózki do ciepłej wody, potem biegiem do ciepłego łóżka i mały zasypiał (prezent) popróbuj co dla Twojego malucha będzie najlepsze (prezent)(kwiatek)(prezent)
alinagj1o2
Kubuś ma obecnie 6 lat i czasami jeszcze budzi się z płaczem że go boli kolano .Też podaje nurofen bo masaż nie pomaga.Byłam z nim na badaniu u lekarza jeżeli za jakiś czas nie przejdzie zrobią mu prześwietlenie.Lekarz powiedział że takie bóle mogą być oznaką wielu poważnych chorób a dużo osób tłumaczy je właśnie tym że dziecko rośnie.Więc nie zaszkodzi ci jak to się będzie powtarzać skonsultować z lekarzem.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.