Menu

Ból ucha

Kurcze, mój mąż od wczoraj skarży się na ból ucha, a wygnanie go do lekarza graniczy z cudem. Znacie może jakieś domowe sposoby?!

maxima
 5834  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

paula80
Bolące ucho trzeba rozgrzewać. Najlepiej kupić olejek kamforowy (jak masz w domu to jeszcze lepiej), nasączyć nim watkę i wsadzić do ucha. Uważać na przeciągi itd. Zazwyczaj szybko przechodzi po olejku – chyba, że to jakieś ostre zapalenie. Życz mu zdrowia!
kosia
Polecam okłady z ugotowanej, ciepłej kaszy gryczanej. Wystudzony woreczek z ugotowaną ciepłą kaszą przyłożyć do ucha, ubrać czapkę i trzymać do wystygnięcia.
Pixelka
Można też włożyć do ucha owinięty w watkę kawałek liścia geranium tzw. anginki. Ma wlaściwości też rozgrzewające.
Keti87
Jak to zapalenie ucha to najlepiej do laryngologa. Ja wiem jak to jest z facetami – mój też przychodnię to omija szerokim łukiem. Ale jak się już zacznie sączyć ropa i krew to ból będzie nie do wytrzymania – więc może lepiej spróbuj go namówić. Dostanie kropelki i będzie zdrowy jak ryba.
cebulka
Jak to jest stan zapalny to lepiej nie rozgrzewać. Mój mąż ma często problemy z uszami - ma wąskie kanały słuchowe i zalega mu woskowina. Trzeba co jakis czas przepłukać. Kiedyś chodził do laryngologa - teraz sam sobie przepłukuje (gruszką z ciepłą wodą) i ma spokój. Wcześniej nagromadzona woskowina powodowała po pewnym czasie powstanie stanu zapalnego. Idealnym na to jest Dicortineff - ale to antybiotyk i może tylko lekarz przepisać. Lekarz zwykle kazał mu to zakrapiac kilka dni ale praktycznie po dwóch dniach przestawało boleć i przerywał i to wystarczyło.
Z domowych metod to pamiętam że kiedyś wkładało sie do ucha rozgnieciony listek geranium.
cebulka
Pixelka :) o tym geranium napisałyśmy prawie w tym samym momencie ;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.