Menu

''Ból zęba''

Hej mam pytanko? Wczoraj byłam u dentysty bo strasznie bolał mnie ząb i okazało się że ten ząb jest martwy ale zrobił się stan zapalny i spóchło dziąsło, więc dostałam antybiotyk i jak oopuchlizna zejdzie to zęba trzeba wyrwać. Ale od wczoraj popołudnia biorę ten antybiotyk co 8 godz i nie ma na razie żadnej radykalnej poprawy, czy uważacie że powinnam jeszcze trochę poczekać, bo ten ból nie daje mi spokoju i ja bym chciała żeby mnie już przestało boleć, dodam jeszcze że ten ząb jest zaplombowany, więc może ona powinna mi go otworzyć co, ale powiedziała że jest ''martwy''? Pomóżcie mi bo niewiem co mam dalej robić? Czy iść do innego stomatologa czy po prostu poczekać na poprawę? Może jest wśród was jakaś Pani Stomatolog? Dziekuję za odp. (chora)(chora)(prezent)

MAJA15
 1135  20

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie ból

Odpowiedzi

Magdzik
Powinna otworzyć i wyczyścić kanał!!(grins) Też tak mam i co jakiś czas mnie boli ten ząb... Może lepiej zmień dentystkę(grins)(grins)
monilajsa
Dokładnie tak jak mówi @Magdzik...
aneta1262
ja też jestem tego zdania co madgdzik lepiej zmienic dentyste (grins)
Magdzik
I tak jak pisze @sylwia, to nie ząb boli, a dziąsło, a raczej to, co w dziąśle się zrobiło... tzw. zgorzel(grins)
MAJA15
Antybiotyk to ''DALACIN C'' ale jak długo Sylwuś mam czekać?
ADAMSKA98
tak jak pisze @sylwia3 albo kup cos do płukania
na dziasla
MAJA15
Dzięki dziewczyny tylko niewiem jak ja to długo jeszcze wytrzymam?(placze)(placze)(placze)
ADAMSKA98
wytrzymasz ,
monilajsa
Wytrzymasz, bo my kobitki silne jesteśmy(grins)(awve)
JUSTYS
skoro jest martwy to sie nie nadaje do zrobienia i trzeba go wyrwać
karolincia
też mam martwego zęba i nie boli mnie wcale
monilajsa
Maję15 boli napewno dziąsło, ten ból promieniuje
mammma
antybiotyk nie pomoże po dobie, to nie jest środek p-ciw bólowy. na ból weź jakiś silny nurofen albo pyralginę (jeśli nie jesteś w ciąży oczywiście).
Magdzik
Mi pomaga Ketonal tylko(placze)
Mysiaa
Jeśli ząb jest martwy to nie ma prawa Cię boleć.Musiałaś mieć już wcześniej robione kanałowe leczenie na tym zębie.I tak jak dziewczyny piszą ...najpierw musi zejść stan zapalny , a potem najprawdopodobniej dentysta wyrwie Ci tego zęba.
Mysiaa
Albo może być jeszcze tak , że przy kanałowym leczeniu tego zęba kanał został źle wyczyszczony i dlatego Cię boli i od tego mógł się zrobić stan zapalny...
MAJA15
Wiesz co Mysia ja ten ząb miałam robione kanałowo jakieś 15 lat temu, ale niedawno mi ten ząb trochę się nadłamał i pewnie dostało się tam jakieś jedzenie i dlatego zrobił sie stan zapalny, wzięłam teraz Nurofen i jest narazie ok tylko niewiem jak długo, jestem taka zła bo jestem nie wyspana mam roczne dziecko które wymaga opieki a ja nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Boże!!!!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.