Menu

bol zeba w ciazy

mamunie juz zadawalam te pytanie ale chodzi o bol zabka juz jestem w koncowce ciazy bo mam termin na 29 maj a mam dziure w zebie a gdy bylam u dentysty to chciala mi robic zebe bez znieczulenia wiec powiedzilam ze nie dziekuje bo jestem w koncowce ciazy a pozatym bardzo by bolalo a znieczulenia nie chciala mi dac zadnego nawet slabszego com mam robic jak boli mnie ten zabek??

sandrus
 1998  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie bol zeba w ciazy

Odpowiedzi

Tosia
dziwny stomatolog... sa znieczulenia specjalnie dla kobiet w ciazy... lepiej idz do stomatologa bo moze to miec niefajne konsekwencje ...
mammma
o, też nie wiedziałam, myślałam że trzeba cierpieć. idź koniecznie! nie zwlekaj!
Mandarinios
Ja poszłam do dentysty w 5 m-cu ciąży bo mi odprysnął kawałek zęba, okazało się, że musi byc kanałówka i pomimio, że był to gabinet dentystyczny, który reklamuje się w całym kraju nie podano mi znieczulenia mimo, że mój lekarz ginekolog powiedział, że nie ma przeciwwskazań a że ząb musiał być zrobiony więc miałam leczenie kanałowe "na żywca", które było w końcu robione przez trzech lekarzy a w ostateczności w listopadzie(!!!) skończyło się wyrwaniem zęba:/ W ciązy bardzo ważne jest wyleczenie zębów najszybciej jak to możliwe ponieważ bakterie powstające w efekcie próchnicy przenikają do dziecka. Poza tym to nie jest tak, że w zębie dzieje się coś "nie tak" dopiero jak boli, to jest efekt tego, że ząb psuł się wcześniej... Poza tym znieczulenie oczywiście nie jest tak bez wpływu na malucha ale nie jest zabronione w ciąży jak i w okresie karmienia piersią. Poza tym tak jak napisały dziewczyny bardziej szkodliwy dla dziecka jest stres i ból matki niż dawka znieczulenia.
Mandarinios
tak sobie czytam to co napisałam i już w końcu nie wiem czy powinno być * odprysł czy * odprysnął:)
JUSTYLKA
dziewczyno idz w końcu do lekarza,bo po porodzie się nie wyrwiesz z domu tak szybko!!!Ja też nie miałam problemu ze znieczuleniem zęba w ciąży,lepsze to niz ból,leki przeciwbólowe i Twój stres!!!!
karolincia
Fajnie ja nawet nie wiedziałam o tych znieczuleniach w ciąży. A też miałam problem z zębem w ciąży.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.