Menu

BOLACE PIERSI

WITAM ODCIAGAM LAKTATOREM I DZIS TROCHE DUZO WYCIAGLAM I LEWA PIERS MNIE NIESAMOWICIE BOLI I WYCIEKA MI TAKA JASNO ZIELONA WYDZIELINA,A ZYLA JEST STRASZNIE NABRZMIALA,CZY ZNACIE JAKIS SPOSOB BY ZLAGODZIC TEN BOL??I MOZE Z TEJ NARAZIE NIE DAWC MALEJ??

izolka
 1215  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

odciaganie piersi bol

Odpowiedzi

Agnieshka76
lekarz lub położna może pomóc.
ADAMSKA98
obloz sobie piers kapusta liściem ,kilka razy na dzien i koniecznie do lekarza bo mozesz iec zapalenie piersi
ADAMSKA98
a i masoj sobie je
aneta1262
ja bym sie wybrała do lekarza....
Adrian
Przyczyną bólu brodawek mogą być także:
- nieprawidłowa technika karmienia,
- nawał mleczny,
- podrażnienie spowodowane przez mydło,
- grzybica,
- źle ułożone brodawki wklęsłe lub płaskie,
- u dziecka krótkie wędzidełko podjęzykowe.

W przypadku nieustających bólów można smarować brodawki specjalnymi maściami dostępnymi w aptece(np. Alantal, Bepanthen). Jeżeli to nie pomaga zaleca się stosowanie specjalnych silikonowych wkładek formujących brodawki. Można też zaopatrzyć się w specjalne kapturki na brodawki, które ograniczają nieco ból podczas karmienia, gdyż stanowią swoista barierę ochronną.

Tuż po porodzie występuje zjawisko nawału mlecznego. Nawał mleczny to nagły wzrost mleka widoczny szczególnie między drugą a szósta doba po porodzie. Sytuacja stabilizuje się zazwyczaj do dwóch trzech tygodni. W tym czasie piersi staja się nabrzmiałe i sprawiają duży ból. Czas ten należy przeczekać, choć momentami wydaje się to bardzo trudne.
Można jednak nieco załagodzić ból poprzez:
- dbanie o regularność karmienia,
- tuż przed karmieniem należy odciągać niewielka ilość pokarmu,
- w przypadku, gdy dziecko jest najedzone, a w piersiach w dalszym ciągu zauważalny jest nadmiar pokarmu zaleca się odciągnąć niewielką ilość mleka,
- tuż po karmieniu zaleca się stosowanie zimnych okładów na piersi.

Często zdarza się, że podczas nawału pokarmu mleko brudzi ubrania, co może wprawić w zakłopotanie. Zaleca się w takich wypadkach stosować specjale wkładki, które umiejscawia się u biustonoszu.

Inną przyczyną bólu jest zastój pokarmu. Jest to spowodowane tym, że zbyt duża ilość pokarmu gromadzi się w pęcherzykach lub przewodach mlecznych. Efektem tego jest bolesność i zaczerwienienie piersi. Zastój hamuje swobodne wypływanie mleka.
W celu ograniczenia dolegliwości zaleca się:
- zrobienie masażu piersi, celem odblokowania grudkowanego pokarmu,
- wskazane jest częściej przystawiać dziecko do piersi,
- w celu zmiękczenia otoczki można tuż przed karmieniem stosować ciepłe okłady,
- po karmieniu zaleca się zimne okłady w celu złagodzenia bólu,
- wskazany jest wypoczynek,
- w skrajnych przypadkach trzeba udać się do lekarza pierwszego kontaktu.
Adrian
Często podczas karmienia może dojść do zapalenia piersi. Występuje najczęściej pomiędzy drugim a piątym tygodniu po porodzie. Praktycznie problem ten może zaistnieć na każdym etapie karmienia. Objawami zapalenia są: zaczerwienienie piersi oraz objawy podobne do grypy np. wysoka gorączka, dreszcze, bóle głowy… Zapalenie piersi wywołują bakterie takie jak: gronkowiec złocisty, gronkowiec skórny, paciorkowce niehemolizujące, paciorkowiec kałowy, pałeczka okrężnicy.
W przypadku tej dolegliwości zaleca się:
- stosowanie parę razy dziennie okładów np. z naparu siemienia lnianego, choć można tez stosować okłady z liści kapusty (sposób sporządzenia okładu z siemienia lnianego:50 g nasion zagotować w ź szklanki wrzątku wody i odstawić aż do spęcznienia),
- postarać się ulepszyć stosowaną technikę karmienia np. zmienić pozycję podczas karmienia,
- po karmieniu można nałożyć zimny okład mniej więcej na pół godziny,
- wskazany jest długi odpoczynek trwający najmniej dobę,
- ilość wypitych płynów powinno regulować pragnienie,
- można wspomagać się lekami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi.

W przypadku, kiedy w przeciągu 24 godz., nie jest widoczna żadna poprawa lub stan jeszcze bardziej się pogorszył należy zasięgnąć porady lekarza. Najczęstszym antybiotykiem jest Syntarpen lub cefalsporyny I i II generacji. Zazwyczaj tak przeprowadzona kuracja powinna przynieść wymagane rezultaty. Zdarzają się jednak nieświadomie popełniane błędy, które ją wydłużają a nawet prowadza do komplikacji.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.