Menu

Bolący ząbek po upadku:(((

Kochane Mamuśki! Moja Mała(20 miesięcy) wywróciła się wczoraj i to tak niefortunnie, że naruszyła sobie ząbek (górną jedynkę). Jedynka jest delikatnie cofnięta, dziąsło dookoła ząbka spuchło i zrobił się fioletowy krwiak. Wczoraj długo płakała, a jak dzś sobie poruszy to miejsce to znów zaczyna marudzić, no bo oczywiście ją boli.Mam straszne wyrzuty sumienia, bo odwróciłam się tylko na kilka sekund i nawet nie wiem jak ona sobie to zrobiła Poradźcie co z tym zrobić?? Iść do stomatologa czy nie (Mała i tak nie da się tam dotknąć??) Miała może któraś z Was podobną sytuację??(smutna)(smutna)

maja1482
 583  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie bolące dziąsło uraz ząbka

Odpowiedzi

maja1482
Dzięki, tak zrobię(kwiatek)
tlolek
do dentysty bo mogła uzkodzić sobie zawiązkę zęba stałego (syn koleżanki tak się ładnie załatwił)
mój jedynie w grudniu ukruszył jedynkę ale nawet nie wiadomo jak i kiedy bo nawet nie płakał
sprawdź w necie czy w twoim miecie jest stomatolog dziecięcy z tego co wiem na opornych pacjentów mają środki wyciszające .jeśli nie znajdziesz to zadzwoń do swojego dentyty i on powinien poradzić do kogo można się udać z dzieckiem (chyba że sam prowadzi praktyke w tego typu stomatologii)
Achcha
Dentysta nic nie zrobi z mleczakiem, nie jest również w stanie sprawdzić co się dzieje z zawiązkiem stałego zęba. Syn wybił mleczną jedynkę na drabinkach a drugą naruszył. Dentystka kazała czekać na stałego zęba.
maja1482
Byłam z Małą u dentysty, wygląda na to, że wszystko jest ok. We wtorek musimy jeszcze zjawić się na kontroli, żeby upewnić się, że wszystko ładnie się goi. Dziękuję wszystkim na rady(prezent)(prezent) Dobrej nocki(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.