Menu

bóle krzyżowe

Moja siostra miała bóle krzyżowe przy porodzie. Ja mam bóle pleców przy okresie od jakiegoś roku teraz, czy myślicie że to może zwiastować u mnie bóle krzyżowe przy porodzie? Rodziła któraś z bólami krzyżowymi?

Anka88
 330  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie bóle krzyżowe

Odpowiedzi

kama86
Rodzilam pierwsze dziecko..
Moim zdaniem bole miesiaczkowe nie maja nic wspolnego z bolami porodowymi.
kama86
Przerwalo mi..
Przyczyna boli krzyzowej jest ucis macicy dziecka na krzyz, dlatego trzeba znalezc sobie wygodna pozycje..
Anka88
kama86 czyli uważasz, że to nie jest dziedziczne? bo nasza mama też rodziła w bólach krzyżowych. Co masz na myśli, że trzeba znaleźć sobie wygodną pozycję?
flame123
Po prostu trzeba odciążyć krzyż. Też myślę, że to nie jest sprawa dziedziczna. Ja, przynajmniej, nie potrafię powiedzieć jakie bóle miałam, a właściwie potrafię :) Okropne:)
kama86
Trzeba znalezc taka pozycje aby dziecko nie uciskalo na dolny odcinek kregoslupa..Sama bedziesz zmieniac i szukac pozycji przy porodzie takiej aby tobie bylo wygodnie.I bedziesz sie wyginac tak by jak najbardziej zminimalizowac bol.
Duzo tez zalezy od ulozenia dziecka i nie raz poprostu nie da sie tych boli uniknac.
To nie jest napewno dziedziczne:)
Przepraszam haotycznie napisane;)
Beatka9316
Ja również rodziłam z bólami krzyżowymi. Puki mogłam chodzić na izbie przyjęć to było jeszcze w miarę dobrze bo co miałam skurcz to podpierałam się o ścianę i było w miarę dobrze. Bo zbadaniu przez lekarkę kazała mi siąść delikatnie na wózek i odr razu wywiozły mnie na porodówkę nie mogłam już niestety chodzić kazały mi tylko i wyłącznie leżeć. To było coś strasznego... Mnie tak skurcze nie bolały jak właśnie krzyże przed każdym skurczem. Mi również się wydaję, że bóle miesiączkowe nie mają nic wspólnego z porodem i z bólami krzyżowymi.
ulenka091987
przy pierwszym miałam bóle brzuszne, przy drugim krzyżowe, moja mama urodziła 9 dzieci i różne bóle miała, więc zależności nie ma. Mi położna mówiła, że często na rodzaj bólu który odczuwamy ma położenie łożyska
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.