Menu

brzydkie słowa od dziecka

hej,
nie wiem jak mam zaradzić, ale Alicja zaczęła wymawiać różne takie dziwne słowa, i u nas napewno tego nie słyszy, pewnie w przedszkolu,nie wiem jak jej wybić z głowy te słowa?

emma26
 280  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Opieka nad dzieckiem brzydkie słowa

Odpowiedzi

kama86
Tlumaczyc dziecku ze tak nie wolno mowic,ze to bardzo brzydko ..itd
A pozniej juz udawac ze sie tego nie slyszy i mala powinna zapomniec.U nas to pomoglo.
I nie wolno sie smiac czy jakos smiesznie reagowac bo dzieciak pomysli ze to zabawne jest i ze tak wolno..I moze warto z pszedszkolanka porozmawiac skoro wiesz ze napewno w domu sie tak nienauczyla..
lola86
Nasza od kiedy chodzi do przedszkola to przynosi takie nowinki ,że głowa boli. Ale pyta mama czy to brzydko ? mówię że bardzo i że jak będzie tak mówić to mamie będzie przykro , a dzieci nie będą się chciały z nią bawić i pomaga .
Beatka9316
Nic innego jak nie zwracać na to uwagi dziecko zobaczy, że nie robi to na Tobie żadnego wrażenia to samo zaraz przestanie. Jak będziesz upominać, że nie wolno nie ładnie itp. To na pewno szybko nie przestanie...
monia01081985
na moje dzieci ignorowanie nie działało jak zaczęłam tłumaczyć że to brzydkie słowo, którego w tym domu nie używamy i że tak nie ładnie mówiąc można zrobić przykrość drugiej osobie to zaczęły się zastanawiać nad tym co wypowiadają i nawet poprawiają innych jak by przy nich powiedział jakieś brzydkie słowo.
clyde22
Przedszkole nauczy wszystkiego... (pokoj)(kciuki)(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.