Menu

Burze - fenomen atmosferyczny

Jak zachować się podczas burzy? Jak chronić się przed piorunami? Czy Wasze dzieci boją się błysków i grzmotów?

Ania
 1650  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Opieka nad dzieckiem Zdrowie Dom i Ogród

Odpowiedzi

artanis
oho, ktoś chyba też oglądał kawę czy herbatę ;)
dudka
Ja się nie boję burzy i mam nadzieję, że córcia też się nie będzie bała. Myślę, że jak podejdziemy do tego normalnie jak do czegoś co po prostu czasem jest to i ona to za takie właśnie uzna. A ochrona... wiem, że nie można się chować pod drzewami. I tyle. Jakoś jeszcze nie miałam potrzeby się chronić na otwartej przestrzeni.
artanis
Ja podobno gorączkowałam przed burzą gdy byłam malutka, tak twierdzi moja mama, a teraz gdy burza, ja z nosem wlepionym w okno i podziwiam;)
mumczinx
A u mnie z tym jest odwrotnie - jako mała nie bałam się burzy, mama mnie odciągała od okna i tłumaczyła, że jak będę tak patrzeć na błyskawice to sobie wzrok popsuje. Teraz za to kiedy jest burza a ja gdzieś na dworze to poziom adrenaliny znacznie mi się podnosi. W domu boję się mniej ale jak przypomnę sobie program dokumentalny o burzach i wzmiankę o piorunach kulistych to i tak adrenalina jakaś tam jest.
Pixelka
Boje się to za dużo powiedziane - ale przed burzą mam respekt - jest po prostu nieobliczalna i wolę nie wchodzić jej w drogę. Zamykam zawsze wszystkie okna i wyłączam wszystko z gniazdek. Wolę przeczekać i już. Krzyś jak jest burza jest niespokojny, ale nie wiem czy też to można nazwać strachem.
natka86
A ja się boję :) Nie aż tak żebym chowała się do szafy, ale zawsze szukam towarzystwa podczas burzy, nie znoszę być wtedy sama. A jak się tak zdarzy to siedzę nieruchomo na łóżku pod kocem i nawet nosa nie wystawiam.
Akoo
Boję się wiedząc, że burza jest blisko, staram się przed dziećmi nie okazywać paniki ale jak nas tylko gdzieś burza złapie to czym prędzej kombinuje schronienie, najlepiej z piorunochronami.
Akoo
Zapomniałam niestety jak to jest z bezpieczeństwem w samochodzie. Wiecie może? Bezpiecznie jest czy właśnie na odwrót. Pytam o sam fakt siedzenia w samochodzie a nie o prawdopodobieństwo złamania się jakiegoś drzewa nieopodal.
carla1978
A wyobrażacie sobie lecieć samolotem w czasie burzy? Zawał serca murowany..
artanis
Haha, ja jeszcze nigdy nie leciałam samolotem, nie chciałabym przeżyć takiej inicjacji, tzn. wolałabym jednak przeżyć :)
KdaPl
Ja uwielbiam burze, moge siedzieć wtedy w oknie całymi godzinami.
maomi
Treść została zablokowana przez zespół
kasia13_archiwum
Jak bylam mala to podziwialam burze. Najpiekniejsze widzialam u mojej babci na wsi. Wies otoczona jest jeziorami i rzeka. Wiec jak burza tam przyjdzie to szybko nie odchodzi. Woda ja trzyma. Ja siadalam zawsze w swoim pokoiku na tapczanie. Okno bylo odslonieta. A z okna widac bylo tylko i wylacznie niebo. Cos pieknego!
Z wiekiem nabralam do burzy szacunku. Dalej ja podziwiam, ale zdaje sobie sprawe, ze to nieposkromiony zywiol.
Wiem np. ze jak sie jest na dworzu trzeba wylaczyc komorke.
Jak jestem w domu to zawsze zamykam okna. Poza tym nic. Normalnie ogladam telewizor, mam wlaczony komputer.
Dzisiaj mamy miec rowniz burze... ;-)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.