Menu

Być przykładem dla dziecka - teoria czy praktyka

Oczekujesz od dziecka, żeby nie przeklinało i nie używało brzydkich słów. Czy w związku z tym starasz się sama nie przeklinać i jesteś przykładem dla dziecka? Jeśli starasz się nauczyć dziecko zdrowego odżywiania i trybu życia – czy również zmieniłaś swoje nawyki żywieniowe, czy rzuciłaś palenie i czy uprawiasz jakiś sport? Czy jeśli wymagasz od dziecka aby umiało przeprosić, kiedy zrobi coś złego lub kiedy kogoś obrazi, czy ty również kiedy pokłócisz się z partnerem potrafisz przeprosić? Czy naprawdę staracie się dawać dzieciom dobry przykład i zmieniacie w związku z tym swoje postępowanie? Napiszcie jak ma się teoria do praktyki.

Ania
 1436  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie przykład wychowywanie dziecka

Odpowiedzi

sque
Naprawdę staram się być dobrym przykładem dla mojej 1,5 rocznej córci. Nie przeklinam, nie palę, nie piję, staram się być kulturalna, używam w stosunku do niej i innych słów typu: proszę, dziękuję, przepraszam. Nawet zaczęłam zdrowiej się odżywiać, żeby mała wszystko chciała jeść. Ale wiadomo, że jestem tylko człowiekiem i zdarzają się czasem takie sytuacje, które wolałabym, żeby córka nie widziała, czy słyszała i nie brała wtedy ze mnie przykładu. Ale staram się żeby zdarzały się one jak najrzadziej. Myślę, że to normalne.
alinagj1o2
Moim zdaniem u mnie jest w porządku.Każdy popełnia błędy i dobrze że takie są bo też można się na nich pouczyć .Mam dzieci w takim wieku że o wielu sprawach można porozmawiać i wyjaśnić.
amalka
Dokładnie jak @sque tylko, że zdrowo się odżywiałam jeszcze nim poznałam męża, więc nawyków żywieniowych nie musiałam zmieniać "dla dziecka".
mamaMaksa
Oboje z mężem dajemy naszemu synkowi dobry przykład nie przeklinamy i nie palimy w jego obecności(nigdy) prowadzimy zdrowy wysportowany tryb życia: mąż trenuje jiu jitsu ,ja chodzę regularnie na siłownię i biegam z psem Maks też złapał bakcyla od 2 lat trenuje taekwondo i jezdzi na desce,razem chodzimy na basen.Dużo ze sobą rozmawiamy Maks jest bardzo grzeczny uczynny pomaga w domu raz na jakiś czas segregujemy zabawki którymi Maks się nie bawi i razem zawozimy do domu dziecka.Maks potrafi się zachowac w każdej sytuacji i w kazdym miejscu i wie że krzykiem i siłą nic nie zdziała
natuuusia19
my staramy sie:) z tymi magicznymi slowami poszlo bardzo latwo:) ale najszybciej wiki pochlania jak gabka te zle przyklady.... oboje nie palimy ale dziadkowie tak, tzn tylko babcie:) i zaowazylam, ze wiki zaczyna bawic sie w palenie papierosow. bierze kredke lub cos w podobie i wklada do buzi, jak zwracam jej uwage, to mowi "pale paposa" czyli pale papierosa (jesli ktos nie zrozumial):) jest oczywiscie duzo wiecej tego typu przykladow:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.