Menu

bycie jedynakiem, co sądzicie?

mam pytanie, co sądzicie na temat jedynaków? w sensie czy uważacie że bycie jedynakiem jest dla dziecka krzywdzące?
czy widzicie jakąś zależność u siebie że jeśli pochodzicie z większej rodziny to chcecie mieć mało dzieci, albo odwrotnie?

Ile chcecie mieć dzieci, ja mam narazie jedno dziecko...

jagoda24
 552  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka Partnerstwo i Rodzina jedynak

Odpowiedzi

amalka
Chciałabym troje ale mam AŻ jednego Brzdąca. Z pewnych względów chyba tak zostanie (pout) No... chyba, że mąż zgodzi się zaryzykować bo ja jestem gotowa (ryzyko mnie dotyczy, nie dzieciątka żeby było jasne)
Bestyjka
to są stereotypy
Anemona
Może nie krzywdzące, ale fajnie jest mieć rodzeństwo ( ja mam brata i siostre i sobie chwale).W dzisiejszych czasach ludzi na dzieci nie stać, wiec wolą mieć jedno i zapewnić mu godziwe życie, i nie każdy nadaje sie na podwójnego rodzica, wiadomo dzicko potrzebuje czasu i poświecenia o cierpliwości nie wspomne .Zawsze chciałam mieć min dwoje dzieci. Przynajmniej w razie jakiegoś nieszczęścia możesz liczyć na brata czy siostrę. Mam dwoje dzieci, a w przyszłości planujemy z mężem jeszcze jednego berbecia.
Beatka9316
Nie jest to krzywdzące.. Tyle, że fajnie jest mieć rodzeństwo. Chociaż w tych czasach bardzo dużo osób po prostu nie stać na dwójkę dzieci więc decydują się tylko na jedno... Ja na razie mam jedno dziecko (córeczkę) Owszem z mężem chcielibyśmy mieć jeszcze jedno dziecko ale zobaczymy jak to będzie.. Czy będzie nas stać na drugie o to chodzi chce zapewnić godziwe życie mojej córce więc decydując się na drugie będziemy to musieli dobrze przemyśleć.
tlolek
oboje z mężem jesteśmy jedynakami ale oboje wychowywaliśmy się w bardzo bliskim kontakcie z naszym rodzeństwem stryjecznym/ciotecznym .
Mimo tych bliskich relacji jednak brakuje nam obojgu naszego "prywatnego" rodzeństwa no ale cóż tak a nie inaczej się życie naszych Rodziców potoczyło.

Jak tylko na świecie pojawił się nasz Syn wiedzieliśmy że za jakiś czas będziemy się starać o drugie dziecko żeby K. nie odczuwał takiej pustki jaką my odczuwamy. I tak jak @Anemona napisała żeby mieli siebie na wzajem jeśli by się coś nie tak w życiu potoczyło
jagoda30
Jestem jedynaczką.NIgdy i nikomu niczego tak nie zazdrościłam, jak moim koleżankom i kolegom rodzeństwa.Oni mieli z kim się bawić-ja nie.Oni mieli z kim się pokłócić-ja nie,pójśc na dyskotekę,iść razem do szkoły,wile jeszcze innych.
Najgorzej było,kiedy umarła moja Mama,zostałam sama z ojcem,sama płakałam,sama podejmowałam decyzje,sama mierzyłam się z codziennością,nie miałam nawet do kogo zadzwonić i wypłakać się w słuchawkę(nie licząc wspaniałej przyjaciółki,pomogła mi wszystko przetrwać).Kiedy umrze mój ojciec zostanie mi mąż i dzieci.Rodzeństwo ma siebie,żeby nie wiem co się działo.
Od zawsze wiedziałam,że będę miała więcej niż jedno dziecko.
renata29
Nie znam "fajnych" jedynaków.Większość to straszni egoiści a reszta potworne dziwaki.Od zawsze chciałam co najmniej dwójkę dzieci ( i mam:) ) Mam brata i wiem,że gdy rodziców zabraknie nie zostanę sama.Moja mama ma 4 rodzeństwa,każdy ma kilkoro dzieci.Wszystkie uroczystości rodzinne zawsze były piękne.
Beatka9316
Jednych nie stać na dwójkę dzieci to decydują się na jedno a inni po prostu po pierwszym dziecku nie mogą mieć już drugiego ... Rozumiem fajnie jest mieć rodzeństwo ale nie każdy może mieć dwójkę albo więcej dzieci. Nie raz jedynaki są bardzo dobrymi ludźmi a nie raz są rozpieszczeni tak samo jest jak ma się rodzeństwo to wszystko zależy od wychowania
renata29
Ej! A czy ja napisałam,że każdy jedynak to egoista? Znam tylko takich i to m.in. zadecydowało,że chciałam więcej dzieci.
Beatka9316
Ja nie mówię, że każdy jest egoistą każdy ma inne zdanie na ten temat... Napisałam to ogólnie nie było to konkretnie do Ciebie więc nie rozumiem Twojej odpowiedz...
tlolek
Asiu zgadzam się z Tobą w 100% .Sama jestem jedynaczką ale tak wychowaną że trudno o mnie powiedzieć "typowy jedynak"
PS. zawsze można adoptować i być matką z serca
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.