Menu

Cała prawda o diecie kopenhadzkiej

Dieta kopenhadzka jest dietą wyniszczającą organizm. Dostarcza zbyt mało energii w stosunku do zapotrzebowania kalorycznego zarówno w przypadku kobiet
jak i mężczyzn
. Taka sytuacja może doprowadzić do spowolnienia przemiany materii z powodu bardzo wolnego i oszczędnego zużywania dostarczonej żywności. Organizm przestawia się wtedy na tryb oszczędnościowy i staje się magazynem tłuszczu. W takiej sytuacji możemy spodziewać się przytycia po powrocie do dawnych nawyków żywieniowych.

ieta ta zawiera zbyt mało węglowodanów w stosunku do ilości tłuszczów – a odpowiednia ich ilość jest niezbędna do tego by tłuszcz został całkowicie spalony. W przeciwnym wypadku może dojść do nagromadzenia w organizmie związków, które zakwaszając organizm
mogą wpłynąć na gorsze samopoczucie, zły stan włosów oraz cery. Dieta dostarcza zbyt dużo cholesterolu-przewyższa zalecaną normę niemal dwukrotnie i grozi rozwojem miażdżycy.

Jadłospis nie zawiera odpowiednich ilości błonnika pokarmowego. Jest to zjawisko niekorzystne, ponieważ składnik ten jest niezbędny w odchudzaniu, gdyż pomaga zmniejszyć apetyt poprzez dłuższe utrzymywanie poziomu cukru we krwi na stałym poziomie . Poza tym opóźnia wchłanianie tłuszczów.

W diecie występuje niedobór większości witamin z wyjątkiem witaminy A, której ilość jest zbyt duża niż zapotrzebowanie. Przedawkowanie tej witaminy może doprowadzić do nudności, wymiotów, braku apetytu, a także wypadania włosów, zmian na skórze, czy powiększenia wątroby. Niedobór witamin z grupy B oraz C i E może doprowadzić do kłopotów ze skórą, włosami i paznokciami oraz szybszego starzenia się. Ponadto w przypadku takich niedoborów może dojść do krwawienia dziąseł, szybszego męczenia się, gorszego wchłaniania składników pokarmowych, pobudliwości nerwowej czy bezsenności.

Zawartość składników mineralnych jest deficytowa za wyjątkiem fosforu oraz sodu. Można zaobserwować zbyt mała ilość wapnia, który wspomaga odchudzanie. Mimo, że fosforu jest odpowiednia ilość, to jednak przy bardzo małej ilości wapnia, składnik ten utrudnia jego wchłanianie przez organizm. Przyswajanie to jest jeszcze dodatkowo utrudnione poprzez deficyt magnezu.

Obserwowany niedobór potasu może przyczynić się do zakwaszenia organizmu oraz arytmii serca.
Żelazo, magnez i cynk dostarczają jedynie połowę niezbędnej ilości. Zawartość miedzi jest najniższa spośród wszystkich składników mineralnych. Jest to składnik, który ułatwia wchłanianie żelaza, którego też występuje w diecie niewystarczająca ilość. Wspomniany niedobór żelaza może stać się przyczyną gorszej kondycji fizycznej i osłabienia mięśni. powodować osłabienie mięsni, gorszą kondycję fizyczną. Minimalna ilość miedzi dodatkowo utrudnia jego wchłanianie
Zbyt mała ilość cynku
może doprowadzić do pogorszenia stanu włosów, skóry i paznokci podczas odchudzania.

Stosowanie diety kopenhadzkiej nie jest wskazane z żywieniowego punktu widzenia, gdyż nie jest ona zbilansowana zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania. Jej stosowanie może stać się przyczyną złego samopoczucia fizycznego jak również wystąpienia objawów zagrażających zdrowiu.

Magdalena Gacka
specjalista ds. żywieniaA ja chciałam z niej skorzystać i chyba zrezygnuje ...;/

Paulinka1701
 994  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie dieta kopenhadzka

Odpowiedzi

Paulinka1701
Ja tylko zamieściłam co wyczytałam bo chciałam się dowiedzieć o tej diecie ...Ale przyznacie ze i tak każda dieta ma swoje plusy i minusy :) Ale chodziło mi też o to zeby poznac zdanie tych ktorzy ja stosowali bo sie nad nia zastanawiam ...chcialam=bym zrzycic tak z 8 kilo i ciezko jest tylko cwiczac i ograniczajac ilosc jedzenia :( Nie wiem juz sama co mamm robic zadnych problemow ze zdrowiem nie mam ...
alusia1010
ja jestem dwa tygodnie po skonczeniu tej diety nic strasznego sie ze mna nie dzialo czulam sie dobrze nie narzekalam na brak energii (co moze potwierdzic moj maz) schudlam 6 kilo i jak dotad nie wrocilo mi nawet pol kilo!!! ta dieta nie jest najzdrowsza ale trwa tylko 13dni i nie sadze aby przez taki krotki okres az takie czystki poczynila!!!
Paulinka1701
Jak by ja sie stosowalo czesto to napewno by poczynial takie skutki ale jak raz na rok ...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.