Menu

Castagnus - kto stosował?

Stosowała któraś z was ten lek? Podobno obniża prolaktynę... chyba zacznę brać nie wiem tylko jak to się zażywa, czy jakiś dzień cyklu jest istotny? Ja z moją prolaktyną co prawda mieszczę się w widełkach, ale mam górną granicę.

magdab
 2772  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie prolaktyna obniżenie castagnus

Odpowiedzi

artanis
W wieku dojrzewania pamiętam, że to brałam, miałam bardzo silne miesiączki.
Wg. ulotki zażywa się to tak:

"Doustnie, dorosłym kobietom o wadze do 60 kg po 1 tabletce, a kobietom o wadze wyższej niż 60 kg po 2 tabletki, rano, przez 90 dni."

Mnie chyba pomogło:)
rose
Też zażywałam zanim zaszłam w ciążę. Po miesiącu zażywania przez cały cykl zaszłam w ciążę, a wcześniej to trochę trwało.
artanis
@rose: a to ma w ogóle jakiś wpływ na zachodzenie w ciąże?
rose
@artanis: Tak Castagnus jest zalecany kobietom, które mają problemy z płodnością. Moja lekarka nazywała go "wspomagaczem" no oi faktycznie nas wspomógł. :)
kasia13_archiwum
Niepokalanek pospolity (Vitex agnus-castus L. ) - gatunek rośliny należący do rodziny jasnotowatych (Lamiaceae).


Surowiec zielarski: owoc niepokalanka pospolitego - Agni casti fructus. Surowiec stanowią dojrzałe jagody zebrane pod koniec jesieni, wysuszone w cieniu, w warunkach naturalnych.

Skład chemiczny: Owoc niepokalanka pospolitego zawiera diterpeny typu labdanu (głównie rotundifuran); irydoidy glikozydowe; flawonoidy. Składniki te (głównie diterpeny) wykazują działanie dopaminergiczne przez wiązanie się z receptorami dopaminowymi w wyniku którego zmniejsza się wydzielanie prolaktyny, będące często przyczyną zaburzeń miesiączkowania. Surowiec ma również działanie estrogenne, które wykorzystuje się w łagodzeniu dolegliwości związanych z przekwitaniem u kobiet.
kasia13_archiwum
Niepokalanek pospolity jest stosowany jako srodek regulujacy cykl miesiaczkowy.

W Niemczech jest znany Mönchspfeffer jako srodek pomagajacy zajsc w ciaze. Po polsku to jest Niepokalanek pieprzowy.

Niepokalanek pieprzowy w leczeniu niepłodności
Preparat zawierający wyciąg z rośliny, której polska nazwa brzmi niepokalanek pieprzowy, zwiększa szanse kobiet na zajście w ciążę. Wstępne wyniki badaczy z Uniwersytetu Stanforda wskazują, że około 30 proc. kobiet, które miały problemy z poczęciem, zaszło w ciążę po pięciu miesiącach stosowania preparatu.

http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/encyklopedia/N/Niepokalanek%20pieprzowy/2206
kasia13_archiwum
A propos ziol wspomagajacych zajscie w ciaze. Znowu zachecam, aby rozejrzec sie w grupie Pragnienie dziecka. Tam wypisalam rozne ziola... i jaki maja one wplyw na starania sie o dziecko... :)
kasia13_archiwum
Choc teraz patrzylam do cioci wiki. Na niemieckiej stronie niepokalanek pieprzowy ma te sama nazwe, co na polskiej pospolity.

Vitex - agnus - castus...


Moja siostra bierze to. Ma za wysoki poziom prolaktyny... :)
kasia13_archiwum
Castagnus

Castagnus jest roślinnym preparatem zawierającym w swoim składzie wyciąg z owoców niepokalanka mnisiego. Preparat reguluje pracę przysadki mózgowej, która poprzez centralny układ nerwowy kieruje cyklem miesięcznym i wydzielaniem regulujących go hormonów: estrogenów i progesteronu. Zalecany jest w celu łagodzenia dolegliwości zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz w leczeniu zaburzeń cyklu miesięcznego.


DZIAŁANIE
Tabletki Castagnus poprzez stymulacje receptorów dopaminergicznych obniżają poziom prolaktyny wydzielanej przez przysadkę, powodują ustępowanie zaburzeń wywołanych przez hiperprolaktynemię: zespołu napięcia przedmiesiączkowego i zaburzeń cyklu miesiączkowego.

ZASTOSOWANIE
Zaburzenia cyklu miesiączkowego (menstruacji i cyklu miesiączkowego spowodowane przejściową lub trwałą niedoczynnością ciałka żółtego, objawiające się nadmiernym krwawieniem lub zbyt częstym dodatkowym krwawieniem w cyklu).
Mastodynia (bolesne obrzmienie sutka).
Zespół napięcia przedmiesiączkowego (to znaczy dolegliwości pojawiające się na krótko przed pojawieniem się miesiączki objawiające się: bolesnością i uczuciem obrzmienia piersi, zaburzeniami równowagi emocjonalnej, migrenowymi bólami głowy, obrzmieniem okolic twarzy, rąk i stóp).
artanis
@rose: no widzisz, nie miałam pojęcia, brałam to jak moje miesiączki trwały 2tygodnie i były cholernie bolesne, chyba w 1 klasie LO.
kasia13_archiwum
Tabletki Castagnus mozna kupic w sklepach Herbapolu. Bo to jest chyba produkt herbapolu...
kasia13_archiwum
Z tego co wiem, kuracja trwa 90 dni. No, chyba, ze w miedzyczasie uda sie zajsc w ciaze.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.