Menu

cera po porodzie

Witajcie dziewczyny w ostatnim miesiącu ciąży pojawiły mi się rózne przebarwienia na twarzy obecnie jestem trzy tygodnie po porodzie a moja twarz wygląda jeszcze gorzej wygląda to jak trądzik mam przebarwienia i małe krostki czy któraś miła podobny problem jak tak to jak sobie z nim poradziła nie wiem już co mam robić żeby to zeszło dodam że byłam u dermatologa ale to nic nie pomogło. Pozdrawiam.

Justyna100
 1414  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

cera

Odpowiedzi

Iwona1977
Każda kobieta reaguje inaczej, aczkolwiek typowymi przypadłościami towarzyszącymi kobietom ciężarnym są przebarwienia na twarzy, plamki występujące miejscowo lub tzw. ostuda, czyli ciemniejszy pigment wokół ust i na brodzie. Ostuda jest naturalną reakcją na zmiany hormonalne i w większości przypadków sama znika po porodzie, a najpóźniej po okresie karmienia. Inne zmiany pigmentacyjne mogą nie przeminąć same i należy zadbać o ich usunięcie w gabinecie kosmetycznym.

Najważniejsza jest jednak profilaktyka, tak więc należy unikać słońca i opalania, aby nie narażać skóry, już niezwykle podatnej na przebarwienia, na dodatkowe naświetlanie.
Często zdarza się, że w trakcie ciąży zmienia się typ skóry ,np.: sucha staje się tłusta. Może stać się także odwodniona. Należy pielęgnować ją adekwatnie do jej nowych potrzeb.
KlaudynaK
Jeśli karmisz piersią, spróbuj własnego mleka... Leczyłam tak sutki i małe krosteczki, może pomoże... tylko nie pij tego mleka a posmaruj nim to i owo delikatnie.
A tak to jak wyżej piszą dziewczyny.
Basia88r
@iza820 mi też zrobiły się brązowe plamy pod biustem, ale nie wpadłam na to, że to może być po ciąży...i chyba masz rację(grins) Posmarowałam je Clotrimazolum i na razie zeszło i nie ma nic nowego...(grins)
niunia89
ja mam ten sam problem i sama nie wiem jak mam się tego pozbyć
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.