Menu

cesarka

Hej dziewczyny mam takie pytanko czy jeśli pierwsze swoje dziecko urodziłam przez cesarskie ciecie to drugie też urodzi się przez cesarke własnie tak się zastanawiam jak to jest tak gdzieś słyszałam. Mojego męża bratowa miała dwie cesarki i właśnie się zastanawiam czy u wszystkich dziewczyn tak jest orientujecie się coś w tym temacie???

iwona1985
 833  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród cesarka

Odpowiedzi

Mandarinios
Kiedyś była taka zasada teraz nie jest to konieczne, chyba że poprzednia cesarka była wykonywana ze wskazań lekarskich takich jak budowa anatomiczna, wada wzroku itp to raczej nie ma szans na poród fizjologiczny,,, Natomiast jest też duże prawdopodobieństwo, że będziesz mogła rodzić normalnie.
aga15
lekarze mówią że jest możliwość że drugie o ile nie będzie problemów może urodzić się "siłami natury"jak to mówią.to zależy dlaczego miałaś wskazanie na cięcie cesarskie są różne powody.ja miałam trzy cesarki i mam koleżanki co miały po pierwszej cesarce też drugą cesarke nie urodziły same,ale zdarza się że drugie możesz urodzić sama .
deedee
to zalezy chyba od tego jaki odstep czasu jest miedzy jednym a drugim porodem, bo ja mialam za pierwszym razem cesarke (nie planowana), i miedzy pierwszym porodem a drugim, beda niecałe dwa lata..., wiec lekarz powiedzial ze lepiej jezeli bedzie to cesarka, bo bedzie bezpieczniejsza dla mnie i dziecka
sylwiad
Ja pierwsze dziecko rodziła przez cc, drugie natomiast siłami natury, nie ma reguły
aniula
..ja mialam 2 cesarki , ale nie jest to regula, zalezy z jakiego powodu robia cc.Jezeli to wada serca, wzroku lub za waska miednica to rzeczywiscie jestes zkazana na cesarki..Jezeli jednak cesarka wynikla z np.braku postepu porodu, komplikaqcji , braku czynnosci skurczowej macicy, spadku tetna dziecka, to nie ma przeszkód zebys nastepnym razem rodzila naturalnie......kiedys tak robiono , jedna cesarka=nastepna cesarka, teraz lekarze odbiegaja od tych metod.
(grins) ja mialam pierwsza, z powodu braku postepu porodu i rozwarcia, przy drugiej lekarz chcial zebym rodzila naturalnie, jednak znowu rozwarcia brak , a zagrazajaca smierc plodu grozila wiec zrobili cc(pout)(pout)
aga15
ja miałam pierwszą z powodu "po terminie"nie było akcji porodowych, drugą bo duże dziecko 5100 ważył synek ,a trzecią bo były już dwa cięcia. każda kobieta jest inna i każda ciąża jest inna nie ma reguly.pozdrawiam
Mandarinios
Ja miałam robioną cesarkę bo mojemu synkowi spadło tętno i wskazaniem była zagrażająca wewnątrzmaciczna zamartwica płodu dlatego przy kolejnym porodzie jeśli z maluchem będzie ok zrobię wszystko, żeby urodzić naturalnie...
darzenka
ja tez pierwsze urodziłam przez cc a teraz mam zamiar urodzić naturalnie bo nie ma żadnych przeszkód, nie ma reguły.
ja80
Moja bratowa pierwszego syna urodzila przez CC(ulozenie posladkowe) a drugiego normalnie SN .
sweetnessa27
Nie obowiązuje już zasada: raz cesarskie cięcie, zawsze cesarskie cięcie. Ponownego cięcia możesz się spodziewać m.in. wtedy, gdy do pierwszego doszło z powodu wad miednicy czy poważnej choroby. Sześć na dziesięć kobiet, które pierwsze dziecko urodziły przez cesarkę, następną ciążę kończy naturalnym porodem.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.