Menu

Cesarskie cięcie i jego wpływ

Koleżance powiedziano, że cesarskie cięcie bardzo osłabia macicę i jest ryzyko jej pękniecia przy kolejnej ciąży. A ona miała już 2 razy cesarkę i znów jest w ciąży. Próbowałam coś znaleźć na ten temat jednak bezskutecznie – może wiecie coś na ten temat czy to prawda czy jakiś mit?

ivka
 1109  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

cesarskie cięcie macica

Odpowiedzi

paula80
moim zdaniem żadna ingerencja w ciało człowieka nie pozostaje bez echa. Skoro podczas cesarki się ją przecina to na pewno jej struktura jest naruszona a w wypadku Twojej koleżanki dwukrotnie. Ale nie panikowałabym na jej miejscu – zawsze tak jest – narkozę też spokojnie przechodzą miliony osób a jednemu się nie uda ale to nie jest reguła. Tu pewnie tak samo!
lolitta
Kobietą które nie miały cesarki też się to może przydarzyć. Znalazłam takie dane: „ 9 na 1000 matek, które przebyły cesarskie cięcie i chciałyby kolejne dziecko urodzić bez pomocy chirurga jest narażonych na pękniecie macicy - powikłanie groźne zarówno dla życia matki, jak i dziecka. Tymczasem wśród kobiet u których nie robiono "cesarki" pękniecie zdarza się w 18 na 100 000 przypadków, a więc 50 razy rzadziej.” Więc bez paniki i uspokuj koleżankę bo coś mi się wydaje że bardziej jej stres może zaszkodzić.
kosia
Zgadzam się z lolittą. .Tylko spokojnie bo stres nie sprzyja dziecku.
AnnaZZ
Nie można zakładać najgorszego, tym bardziej twoja koleżanka nie powinna o tym myśleć , bo zbędne nerwy mogą jej zaszkodzić, a szczególnie ciąży. Zagrożenie ciąży nie zależy od ilości przebytych cesarek a od czasu w jakim zostały wykonane. Lekarze twierdzą że powinna być co najmniej 3 letnia przerwa między cesarką a kolejną ciążą, ponieważ tyle organizm potrzebuje aby macica dokładnie się zagoiła. Nie zawsze jednak, tak wychodzi w praktyce. Moja koleżanka urodziła dziecko przez cesarkę i nie minął rok a znowu zaszła w ciąże, od początku mówiono że będzie miała cesarkę , ponieważ był za krótki okres regeneracji macicy, fakt jej ciąża była pod szczególnym nadzorem, ale przeszła ją dosyć dobrze. Dodam ze wszystko skończyło się ok. Nie można więc od razu zakładać że twoja koleżanka znowu będzie miała cesarkę, jeżeli nie zaszła w ciąże zaraz po poprzednim porodzie.
kasia13_archiwum
Z tego co wiem cesarke mozna 3 razy robic. W Niemczech najczesciej sie potem kobiety sterylizuja. A jesli po takiej cesarce odczeka sie zalecony przez lekarza okres czasu (najczesciej 1 rok) do nastepnej ciazy, to organizm, w tym rowniez macica, bedzie sie miala czas odpowiednio zregenerowac. Podzielam zdanie dziewczyn, tylko bez paniki. Nerwy nikomu jeszcze nie pomogly, a zaszkodzily niejednemu.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.