Menu

Chce oduczyć męża palenia..Udało się którejś z Was?

Nie wiem już jak "zmusić" męża żeby porzucił ten nałóg, pali od jakiś 6 lat.

Widzę, że chce, kilka raz starał się coś tam, ale udało się na krótką chwilę...

sassetka
 390  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Czas wolny i Sport palenie

Odpowiedzi

karolincia
Nie zmusisz, on sam musi chcieć rzucić.
aniula
Rozumiem , że "chcesz" , ale sądzę e Twój mąż jest dorosłym człowiekiem i wie co robi.Nie rozumiem , jak to jest , że po slubie nasze drugie połówki uwazają , ze mają prawo nam dyktować co mamy robić i w jaki sposób.Każdy z nas ma prawo dokonywac własnych wyborów, nie mamy prawa wpływać na decyzje innych tylko dlatego , że nam tak sie podoba, że jestesmy mężem lub żona.Rozumiem , jesli Twój mąż szkodził by rodzinie(no chyba , że pali przy Tobie lub dziecku, ale nie o tym była mowa a pytaniu).Rzucenie palenia to tylko i wyłacznie to co mamy w glowie, nastawienie psychiczne i nic więcej, więc wszystko zależy od niego samego , a nie od cudownych specyfików które mu narzucisz.Więc pozwól mu samemu dojść do tego , żeby zaprzestal palenia.
MamaMateuszka
U nas jak urodził się synek pomogły tabletki tabex, wtedy były na receptę, nie wiem jak teraz. Bo te wszystkie niqitiny u nas nie działały. Przy tabexie należy palić a one działają w ten sposób, że poprostu papieros smakuje coraz mniej a pod koniec opakowania to już odrzuca od fajek. Niestety po pół roku mąż wrócił do nałogu, obecnie nie pali od listopada ale to od czasu kiedy zachorował na cukrzycę więc musowo....
Tuptolek
Tak jak napisały dziewczyny, jak sam zechce to rzuci, Ty go nie zmusisz, no chyba, że takie masz na niego oddziaływanie, że jak powiesz, że odejdziesz jak nie rzuci fajek, to rzuci :) Mąż palił długo bo około 14 lat rzucił w przeddzień śmierci swojego taty, a nie wrócił do papierosów, bo właśnie pewnie papierosy spowodowały oberwanie się płuca u jego taty.
elinka
Moj maz palil kilkanascie lat i to sporo dziennie. Mial rzucic przed urodzeniem sie pierwszego dziecka - nie udalo sie. Potem przed ukonczeniem przez niego roku - rowniez sie nie udalo. I przez "nie udalo sie" mam na mysli to, ze nie podjal nawet proby. Obecnie nie pali ju od roku i, jak twierdzi, nie ciagnie go. A jak sie udalo? Sila woli. Wyznaczyl sobie (z duzym wyprzedzeniem) konkretna date, kiedy przestanie palic, nastawial sie do tego psychicznie i ostatecznie tego sie trzymal. Wspomagal sie przez pierwsze tygodnie Champixem, ale odstawil po epizodzie skutku ubocznego.
andziabuziak
ja sama palę ...paliłam dużo ale rzuciłam się na light potem super light i owszem palę ale paczkę mam 2-3 dni. ciężko było ale jest lepiej moze dojdę do stanu że żucę całkiem :)
clyde22
Niech ukochany zabierze Was do Chorwacji na 2-tygodniowy urlop... Nie stać go?...
Przepalił Wasze wczasy w Chorwacji... (pokoj)(pokoj)(pokoj)
Nikogo do niczego nie zmusisz, jeśli sam tego nie chce...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.