Menu

chcę się pochwalić:)

Byłam dzisiaj u lekarza i potwierdziło się. Jestem w 8 tygodniu ciąży:)
Trochę mnie jednak lekarz zdołował, bo od razu dał mi skierowanie na badania prenetalne (w lutym skończyłam 35 lat). Pytanie do mam, które robiły to badanie między 11-13 tyg. Jak to w rzeczywistości wygląda? jestem rozdarta, bo nie wiem, czy się na nie zdecydować. A może, któraś z mamuś robiła takie badanie w Poznaniu na Placu Spiski?

joasik31
 906  17

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciaża

Odpowiedzi

rozowa82
(prezent)(prezent)(prezent)(prezent) gratulacje (cukierek)
agnese32
ja mam 37 i nie robilam zadnych takich badan bo to zalezy od ciebie. zobacz na nk.badania miedzy 11-13 ja wiem ze mozna poronic bo jest pobierane z tkanki dzidzia(awve)
agnese32
(prezent)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek) gratulacje(prezent)(prezent)(prezent)
renata83
to masz dobrego lekarza ze dal ci takie skierowanie lekarz pobierze tylko wymaz i poronic sie od tego nie da , ja tez mialam te badania robione sama o nie poprosilam , a w wieku 35 lat jest je dobrze zrobic
xkasiulax
Gratulacje:**(prezent)
tlolek
podpisuje się pod @basia1981
ja jestem przed 30 a i tak i w pierwsze i teraz w drugiej ciąży mój gin przed 13tc przeprowadzał dokładniejsze badanie usg (przezierność, przeplywy itp- tyle że on je wykonuje rutynowo bez dodatkowych kosztów).
daryjka87poznan
Gratuluje!!!!!!!
Kinia008
Gratulacje ja mialam robione w Holandii, i neiwem co za bzdury te laski pisza ze to moze zaszkodzic dziecku???(nigdy) Ja mialam robione na 4 rodzaje Downa, przez krew i potem dokladne badanie usg wiec niewiem po co sie pytacie cyz to moze zaszkodzic
agnese32
Anu Ty jedna mnie zrozumialas? USG jest swoja droga a badania te robi sie 2 razy miedzy 11-13 a drugie juz nie pamietam wiem ze jest to punkcia w brzuch(awve) i jest pobieranie to z tkanki dziecka i drugie badanie jest podobne.
joana1983
Moje gratulacje!!!
Ja urodziłam przed 30 rokiem życia i miałam 3 razy badania prenatalne USG (zazwyczaj robi się 2 razy, ale moja mała nie chciała pokazać serduszka).
Są 2 rodzaje badań prenatalnych. Nieinwazyjne - które przeprowadza się standardowo, aby wykluczyć szereg chorób, m. in. zespół Downa. To badanie polega na zwykłym USG tylko, że sprzęt jest bardzo bardzo dokładny.
Druga metoda, inwazyjna polega na nakłuciu macicy i pobraniu próbki i ta metoda wiąże się z ryzykiem poronienia ( 0,5 - 1 %), ale ten rodzaj badania robi się dopiero wtedy gdy badanie prenatalne USG wykaże jakies nieprawidłowości.
Tak więc nie masz nic do stracenia:)
Pozdrawiam i bardzo się cieszę, że będziesz miała dzidziusia(prezent)
elizka
(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
GRATULACJĘ - Dbaj o Siebie i Maleństwo
(cukierek)(cukierek)(cukierek)(cukierek)
maja1482
serdeczne gratulacje(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)
nie zamartwiaj się na zapas, zapytaj lekarza jak wygląda takie badanie, on rozwieje Twoje wątpliwości:)(kwiatek)
joasik31
dziękuję za słowa otuchy.
Wiele się naczytałam w necie i przez to moje obawy.
korek221
gratulacje(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(prezent)(prezent)(prezent)
loli
Gratuluje Wam jak nie wiem ci, u mnie wciaz nic a tak byśmy chcieli. Pozdrawiam
MMama1975
No to dołączam się do gratulacji (bocian)(bocian)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)

Faaajnie, też bym tak chciała (pout).Badania prenatalne pomiędzy 11 tygodniem, a maksymalnie 13 tygodniem i 6 dniem ciąży obejmują:

- USG 3D – potwierdzenie wieku ciążowego, diagnostyka wad płodu, stwierdzenie czy płód jest żywy, określenie kosmówkowości – czynnika determinującego ciążę mnogą.

- test PAPP-A oraz wolna gonadotropina kosmówkowa ßhCG (test podwójny). Te testy biochemiczne umożliwiają określenie ryzyka występowania u dziecka zespołów genetycznych - Downa (trisomia 21), Pataua (trisomia 13), Edwardsa (trisomia 18).

- ewentualna amniopunkcja (jeśli ww. wyniki są nieprawidłowe)– inwazyjna metoda diagnostyczna, o wykonaniu której decyduje pacjentka po uzyskaniu informacji o wynikach badań od lekarza wykonującego diagnostykę prenatalną.

Tak więc tylko amniopunkcja (na tym etapie ciąży) jest inwazyjna. Mam nadzieję, że nie będziesz musiała decydować czy ja robić czy nie.

Ja nie wiem czy bym się zdecydowała na amniopunkcję.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.