Menu

Chętnie pożyczasz?

Nasze stare, polskie porzekadło mówi: "Dobry zwyczaj - nie pożyczaj". Ale jak to jest naprawdę z tym pożyczaniem? Pożyczasz chętnie i każdemu czy masz jakieś szczególne kryteria, którymi się kierujesz rozpatrując prośby o pożyczki skierowane do Ciebie? Ja przyznam się szczerze, że znajomym, rodzinie i przyjaciołom pożyczam chętnie, jeśli tylko mogę sobie na to pozwolić i wiem, że osoba jest godna zaufania. Sama jednak unikam robienia długów w jakiejkolwiek formie u innych, gdyż wiem, że bardzo często po prostu o nich zapominam, co czasem powoduje sytuacje pełne napięcia, bo mój "kredytodawca" oczekuje zwrotu, który ja niechcący wyrzuciłam ze swojej świadmości. Dlatego od innych pożyczam tylko w absolutnej ostateczności, choćby miała to być jedynie szklanka cukru od sąsiadki. A jak to jest u Ciebie z pożyczaniem?

Ania
 987  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Praca i Finanse pożyczanie pożyczki

Odpowiedzi

mammma
rozdaję na prawo i lewo bo pracuję w banku (kciuki)
alinagj1o2
Produkty spożywcze często pożyczam ,często na wieczne nieoddanie.Mam sąsiadkę która często u mnie bywa.Pieniędzy nie pożyczam .Częściej ja proszę mamę o jakiś fundusz wspomagający ,zawsze oddaję.
ada410
Tak jak w tytule, dobry zwyczaj nie pożyczaj...Służę pomocą innym, ale i ja nie pożyczam innym ani inni nie pożyczają ode mnie. Może dzięki temu nie mam wrogów...
renata29
Po kasę nikt się do mnie nie zgłasza.Ja też nie potrzebuję pożyczać.Tak jak dziewczyny mam wielki problem z pożyczaniem książek.Nigdy nie zapominam co komu pożyczyłam i jak długo nie oddaje to się upominam.
daryjka87poznan
Nie lubie pozyczac bo przewaznie zawsze dostaje w nie ciekawym stanie rzecz.
Beatka2010
Ja jak wiem,że o pożyczkę prosi mnie ktoś komu ufam i kto jest dla mnie w porządku,z kim mam dobry kontakt i wiem,że mnie nie oszuka to pożyczam nawet i pieniądze, jeśli akurat moja sytuacja finansowa mi na to pozwala.Uważam,że trzeba sobie pomagać,bo każdy ma czasem w życiu taką sytuację,że akurat mu zabrakło.Boli mnie tylko kiedy ja już mam taką sytuację,a osoby które wiem,że mogłyby pożyczyć i mają,nagle twierdzą,że są bez grosza.Podobnie jest u mnie z rzeczami.Jak wiem,że ktoś nie zniszczy to pożyczę. I w jednym i w drugim wypadku muszę wiedzieć do kiedy.
irekzboralski
sama staram się od nikogo nie pożyczać a już na pewno nie pożyczam nikomu moich książek ani ubrań
karolcia514
nikomu nie pożyczam i od nikogo nie pożyczam :)
natuuusia19
wiem komu ze znajomych i z rdziny moge pozyczyc:D sama zadko pozyczam. zawsze oddaje na czas:D
Mysiulineczka
Tak chętnie pożyczam ,ale tylko osobą co do których jestem pewna że oddadzą pożyczkę bez problemowo:))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.