Menu

chleb, chlebek, chlebuś

Witam,
w sobotę upiekłam chleb, niestety wyszedł mi strasznie suchy i moje dziecko nim pluje..(mimo że mi smakuje).
Może macie jakieś sprawdzoen przepisy na chleb? Dodam że nie jestem mo9strzem kuchni więc poproszę o dokładne podawanie krok po kroku..
Z góry dziękuję!!

niedziela
 614  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odżywianie odżywianie

Odpowiedzi

tlolek
często robilam z tego przepisu (ale to na chleb drożdżowy)
http://www.wielkiezarcie.com/recipe1135.html
a żeby chleb nie byl taki suchy to właśnie z serem żółtym albo można dodać ugotowanego ziemniaka też dobrze wilgoć trzyma
elizka
ja jak zawsze piekę chleb to dostaję zakwas od mojej mamy i ten trik się sprawdza i na tym zakwasie pieczemy chleb a potem ja daję mój zakwas mamie lub siostrze no i takim sposobem - zawsze jest idealny ......
a chlebek robimy zawsze ten sam z siemieniem lnianym - pycha ....
no i zrobiłaś smaka - dzwonie po zakwas :)
niedziela
Ja też piekłam chleb drożdżowy..A taki zakwas to nie jest dużo roboty? Moja Mała ma 18 miesięcy więc potrzebuję przepis ktróry będzie można szybko zrobić bo ile można wytrzymać z dzieckiem uwieszonym na nodze i płaczącym??
Ada3610
ja kupuję gotowe mieszanki do wypieku chlebka i jest pyszny i zawsze wyjdzie
niedziela
Tyle że w tych gotowych mieszankach jest tyle dodatków i ulepszaczy gwarantujących Ci że zawsze wyjdzie że traci sens pieczenie samemu chleba. Nie oszukujmy się, można tanio kupić chleb, pytanie tylko o jego jakość..A że jest kupe ulepszaczy w tych gotowych mieszankach to wiem bo sama miałam styczność z przygotowywaniem pszepisów tzw convinience food (żywność wygodna) której podstawową zasadą jest to że ma być powtarzalność jakości produktu bliska 100%..
PatrycjaM
zgadzam sie z niedziela skoro samemu piec to aby był zdrowy! Ja piecze tylko na zakwasie- wbrew pozorom bardzo łątwy do zrobienia. potrzebuje tylko czasu ale w tym czasie ja robie cos innego Chleb na drozdzach ma drozdze candida dlatego robie na zakwasie. Ja piecze co 3-4dzień. na stronie na miotle są rewelacyjne przepisy i zawsze wychodzą. A co najwazniejsze nie bój sie pieczenia jak zrobisz jeden i drugi.......to juz pójdzie łątwo. Warto!!!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.