Menu

chodzenie

W jakim wieku wasze dzieci zaczely chodzic? w jakim czasie od pierwszego stania przy mebelkach, poreczy, przy lozeczku itp zaczely samodzielnie chodzic. Daga ma skonczone 8 miesiecy i od 2 tygodni sama wstaje w lozeczku i chodzi potrafi sie poruszac dookola niego. Pediatra kazala kupic jej juz buciki, zeby nie stawala na paluszkach. Zastanawiam sie ile moze potrwac, az zaczenie samodzielnie chodzic :)

samanita
 598  19

Znajdź pytania na ten sam temat:

dziecko

Odpowiedzi

emikacpi
Myślę że koło 10 ms powinna już chodzić sama (grins)
emikacpi
a co do pytania twojego .... nasz zaczał stawać przy meblach jak miał okolo 9,5 a 10,5 jak chodził już sam , jak sie już puścił to latania było za nim hahhaha(smiech)(smiech) mały ściagacz (smiech)
aneta1262
moje jedna córka zaczęla tydzień przed roczkiem a druga córa miesiąc po roczku...
Kinia008
(grins) moj juz wstaje od 8 miesiaca teraz ma 10 miesiecy prawie i chodzi wkolo mebl , stołow itd ale sie chyba jeszcze boi puscic przyjdiz eczas to to zrobi:)
samanita
geodonna wlasnie tez sie zdziwilam i powiedzialam, ze ona glownie stoi sobie w lozeczku bo na podlodze zadko ja dajemy bo nie jest bardzo stabilna i moglaby sie udezyc, a ona powiedziala, ze skoro juz stoi to powinna miec specjalne buciki, zeby nie miec nawyku chodzenia, stawania na palcach
xkasiulax
stanęła w wieku 9 miesięcy przy łóżeczku, potem trzymając się mebli chodziła puściła się w wieku 11 miesięcy i zaczęła sama chodzić
xkasiulax
jeśli chodzi o buty to Chodziła na bosaka albo w wełnianych bamboszach robionych przez moją mamusię (grins) pierwsze buty pAWDZIWE ZAŁOŻYŁA IDĄC SAMODZIELNIE NA SPACER,A TAK TO WIADOMO JAKIEŚ śmieszne PAPCIE po mieszkaniu,ale żadne z usztywnianą kostką
elizka
mój syn zaczął sam chodzić mając 10 miesięcy a na roczek zasuwał jak szalony ... (grins)(grins)(grins)(grins)
234olenka
mój synek stanął przy łóżku po raz pierwszy jak miał nie całe 8 miesięcy, a 8,5 jak już sam zaczął się puszczać potem co raz bardziej się zawzinał i szybko zaczął chodzić...a chodził na bosaka...na swoich pierwszych urodzinkach już sam latał i odbierał zabawki:)
daryjka87poznan
Moja zaczeła chodzic jak skonczyła rok i dwa tygodnie.
renata29
kiedy zaczął stawać to nie pamiętam,pierwsze samodzielne kroki zrobił jakieś dwa tygodnie przed pierwszymi urodzinami,chodził na bosaka,czasami w miękkich kapciach i nigdy nie chodził na palcach
tymianek
(kwiatek) mój zaczął samodzielnie chodzić jak miał 13,5 m-ca. A z butami bym sie nie spieszyła, jak zacznie stabilnie chodzić to wtedy kupicie. Nóżka musi sama nauczyć się dotykać podłoża, utrzymac ciężar ciała, a buty bedą na razie tylko przeszkadzać.
maja1482
moja jak miała 7 miesięcy zaczęła stawać w łóżeczku, na podłodze podpełzała do mebli i stawała przy łóżku, jak miała skończone 8 miesięcy zaczęła raczkować, a jak skończyła 9 miesięcy zaczęła nam sama biegać jak szalona:)))
maja1482
co do bucików, to biegała boso, jak było cieplutko to nawet na dworze, po trawie, ziemi, kamyczkach, bo mnie znów powiedział ortopeda, że tak jest najzdrowiej... do tej pory nie lubi chodzić w kapciach, jeśli już to ma skarpetki z ABS-em, a na śliskiej podłodze sama chce zakładać paputki:))
a jak była mała to buciki miała na nóżkach tylko jak wychodziliśmy na dwór...
irekzboralski
Mikołaj miał 13,5 miesiąca jak samodzielnie po raz pierwszy przyszedł z pokoju do kuchni
lola86
Moja miała pół roku jak zaczeła wstawać . 7 miesięcy jak chodziła przy meblach .10 jak się ich puszczać ale dopiero 2 tygodnie przed roczkiem sama zaczeła chodzić . I bez bucików moje dziecko nie cierpi butów ,a ja ją nie zmuszam bo sama chodzę boso (grins)(grins)(grins)(grins)
asiunia83
mój zaczął wstawać w przy czymś jak miał 6 miesięcy a pierwsze kroczki bez trzymania jak miał 9 miesięcy
PatrycjaM
z tymi bucikami to mnie zaskoczyłaś. U mnie było na odwrót na bosaka (lato)lub w rajstopach (po domu) wtedy jest wygodniej i z tego co wiem to wskazane,szczególnie po panelach,trawie itd. Syn w łóżeczku wstawał ok 8miesiąca,raczkował po 10miesiacu i opanował to na tyle że nie chciało mu się wstawać, wolał raczkować. Przed roczkiem(ok2-3tyg) wstawał i trzymał się mebli. Wogóle się nie przesuwał jak chciał sie przemieścić to raczkował.Dzień przed 1urodzinami samodzielnie zaczął chodzić a potem już szło bardzo szybko. Nie ma reguł, nie ma tych samych dzieci.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.