Menu

Chodzenie, krzywe nóżki, płaskostopie.

Witam. Mam takie pytanko, chociaż dzisiaj w tej sprawie do lekarza idę, ale chciałabym Was jeszcze o to spytać. Moja córa (19 miesięcy) od pół roku chodzi i mam wątpliwości czy nie ma jakiejś wady. Ponieważ od jakichś 2 miesięcy zaczęła chodzić na paluszkach, a jak już stawia całą stópkę, to tak jakby jej stópki schodziły do środka, nie wiem czy mnie zrozumiecie, nie jest to takie zwykłe stawianie stóp do środka, tylko tak jakby pod ciężarem zjeżdżają jej stopy do siebie i tak samo kolanka są zwrócone do środka. Dodam, że obydwoje z mężem mamy płaskostopie i czy to też może mieć jakieś znaczenie? Czy moje obawy są według Was uzasadnione, że coś jest nie tak, czy raczej to jest takie przejściowe i wszystkie dzieci to przechodzą? Proszę o wasze opinie. Z góry dziękuję.

sque
 1167  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie chodzenie wady dziecko

Odpowiedzi

sque
Dodam tylko, że mała chodzi w kapciach i butkach z usztywnianą piętką i lekko profilowaną wkładką, choć czasami zakładam jej skarpetkowe kapcie.
sheryl
Tylko lekarz ci na to odpowie... z jednej strony płaskostopie, krzywe kolanka, chodzenie na paluszkach to fizjologia i przechodzi, z drugiej strony są jakieś normy. I to czy córeczka mieści się z tym w granicach normy czy nie może ustalić tylko lekarz, dobry lekarz. U nas też jeden powiedział, ze ok a drugi (lepszy, znany spacjalista, z polecenia) zauważył nieprawidłowości i je nam objaśnił. Kolejny też to potwierdził.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.