Menu

chodzik

witam wszystkie mamusie(awve)(awve) mam pytanko co wy uwazacie na temam chodzika??? dawac dziecko do niego czy nie???? z góry dziekuje(kwiatek)(kwiatek)

Anita21
 676  24

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta dziecko a chodzik

Odpowiedzi

Anita21
a dlaczego????
Anita21
to zle wplywa na chodzenie dzieci???
megi198812
ja daje dziecko do chodzika
JUSTYLKA
CHYBA JUŻ BYLO DZIŚ LUB WCZORAJ TAKIE PYTANIE! Ja mówię chodzikom -nie.Wiem ze są niedobre dla kształtowania stawów biodrowych dziecka, podobno opóżniają nauke chodzenia A tak poza tym to po co ?
Magdalennka
chodzik to obciązenie nie tylko dla stóp i bioder, ale przede wszystkim dla kręgosłupa
Edytka85
Ja tez jestem na nie, dziecko chodząc w chodziku się nie przewraca, nie traci równowagi . Żeby się nauczyć chodzić musi przejść etap przewracania się. Takie jest moje zdania, moja szwagierka wsadzała dziecko do chodzika z wygody, zrób jak uważasz
Anita21
aha no to fajnie dzieki za opinie bo mi kumpela wczoraj chodzik przyniosla i dlatego chcialam znac wasze zdanie! DZIEKUJE!!!!!(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
sheryl
Każdy ortopeda i fizjoterapeuta ci powie, że chodzik jest niezdrowy dla dziecka.
mammma
ja też słyszałam złe rzeczy o chodziakch. chirurg ortopeda dziecięcy na kontroli bioderek odradzał stanowczo.
Nicoletta
dużo osób wkłada dziecko do chodzika i nie ma problemów zdrowotnych z tego powodu jednak uważa się,że chodzik wpływa źle na postawę dziecka tzn dziecko nie "chodzi" na pełnych stopach tylko podkurcza je i "spaceruje" na palcach,dziecko nie potrafi określić faktycznej odległości ze względu na "plastik" który go otacza, z tego co słyszałam jeszcze to nie uczy się,że (np) róg od stołu jest ostry i trzeba uważać ponieważ po prostu nie ma z nim styczności, dziecko korzystając z chodzika rozleniwia się ponieważ w tej "maszynie" cały czas opiera pupę o oparcie no i ogólnie mogą u niego powstać wady postawy ponieważ nóżki trzyma krzywo ...
jak wspomniałam jednak wiele dzieci korzystało z chodzika
(mam przykłady na dzieciach znajomych) i nie miało z tego powodu żadnych problemó zdrowotnych ani nic jednak może lepiej dmuchać na zimno i nie ryzykować zdrowia dziecka ..
monique25
Nie !
Ja dawałam gdyby nie ten chodzik mały juz by sam latal a tak boi sie bo tam mial zabezpieczenia (smutna) był w chodziku od 6 miesiaca do połowy 9(smutna) potem mu zabralam bo chodzil na palcach zaczął od razu raczkowac(grins) .teraz stawia całe stópki ale choc sam stoi nie potrafi sie odwazyc na samodzielne kroki.
Nie dawac do chodzika !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
karolincia
A po co dawać do chodzika?
paulaa
jestem na nie (zlosc)(zlosc)(zlosc)(zlosc)(zlosc)(zlosc)(zlosc)
jolka29
chodzik to zły pomysł
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.