Menu

chodzik

witam netmamy mam pytanko od kiedy mozna wkładać dziecko do chodzika ???

majeczka
 1357  45

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta dziecko

Odpowiedzi

Remedios
hehe, właśnie miałam wejśc i napisać że raczej nie dostaniesz odpowiedzi, za to dostaniesz burę:)) do której się przyłączam:

"Przede wszystkim ogranicza zdobywanie umiejętności samodzielnego chodzenia. Kiedy dziecko chodzi w chodziku nie wszystkie mięśnie pracują. Najgorsze jednak, że wyeliminowany jest przy tym zmysł równowagi. Dziecko stale jest bezpieczne, ciągle podparte a przecież podczas swobodnego chodzenia tak nie będzie.

Niemowlę używające przez dłuższy czas chodzika, zacznie chodzić dużo później i będzie częściej upadać, przy czym upadki mogą być bardziej niebezpieczne, ponieważ dziecko przyzwyczaiło się do szybkiego poruszania. Po wyjęciu z chodzika - a kiedyś trzeba wreszcie to uczynić - maluchowi wydaje się, że może sobie pobiec.

Ale przecież nie umie utrzymać równowagi, więc upada co chwilę. Jeśli dzieci dla ich bezpieczeństwa są zbyt długo trzymane w łóżeczku lub kojcu, ich rozwój ruchowy, a co za tym idzie i psychiczny, będzie się opóźniał.

Szczęśliwie niemowlęta po kilku tygodniach przebywania w kojcu, głośnym krzykiem wyrażą swe niezadowolenie z ograniczenia swobody."

ze strony erodzina.com
mamapati
a ja moja wkładałam od około 9-10 mies. i NIC jej nie było, nie jest
betty
dziewczyny @majeczka zadała pytanie "od kiedy można wsadzać dziecko do chodzika" a wy tu jej wyjeżdzacie jaki on to jest szkodliwy! To nie jest odp na pytanie!
Ja moją wsadzałam jak już dobrze siedziała i była stabilna tak gdzieś około 9 mca...
Remedios
@mamapati a ja znam mamy które wkładały a dzieciom COŚ jest...ryzyk fizyk? chyba nie za mądre jeśli idzie o zdrowie dziecka...
Remedios
@betty staramy się jedynie ustrzec przed chodzikiem, racja, to nie jest odpowiedź na pytanie, ale w trosce o każde dziecko zapewne będziemy przy każdym pytaniu wyrażać swoje zdanie i jak znam życie to się nie zmieni:)
betty
no ale bez przesady!!! gdyby były aż takie niezdrowe to by je wycofali z rynku!!!
Remedios
ciężko jest po prostu napisać: "róbta co chceta, wasze dzieci, wasze ryzyko"...co do odpowiedzi na pytanie:

Nie wiem od kiedy, bo nie spotkałam jeszcze pediatry który odważyłby się zaproponować konkretny wiek dziecka ani tym bardziej zalecić chodzik...
Remedios
no i miejmy nadzieję, że kiedyś ro zrobią
mamapati
znam wiele osób które wkładały w chodzik, trzeba umieć z niego koszystać, moja mała nie siedzaiła w nim 24 h na dobe.a sama zaczeła chodzić przed rokiem i wcale sie nie wywalała, od początku bardzo stabilnie chodziła
mamapati
betty (klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)
Remedios
a przy okazji czy mogę zapytać: po kiego grzyba w ogóle ich używacie? może są osoby które z chęcią zanegują szkodliwy wpływ chodzika ale nie znam takiej która by stwierdziła, że wspomaga on w jakikolwiek sposób rozwój dziecka...więc po co? żeby mieć wolne ręce? dostałam chodzik i z początku myślałam, ze przyda się żeby na chwilę włożyć tam dziecko by mieć wolne ręce...teraz leży na śmietniku, bo doszłam do wniosku że to czysty egoizm, skoro w żaden sposób nie pomaga to dziecku, wolę wygospodarować trochę miejsca choćby na zwykły kojec albo dostosować otoczenie do pełzającego malucha...
ja80
@betty o ile dobrze pamietam to juz kiedys @KaSiA13 pisala ze chodizki sa dostepne tylko w PL. Wiec nie wiem czy sa az tak bezpieczne.
A co do odpwiedzi: wcale.
betty
moja mała też nie była w chodziku cały dzień... wsadzałam ją na jakieś pół godzinki, no może godzine maxymalnie i nic jej nie było! nie opóźniła się w rozwoju- normalnie raczkowała i zaczęła o czasie chodzić.
mamapati
u mnie stał i duży kojec i duzo maila miejsca do pełzania
ale nie mam zamiaru sie z Wami wykłucać
kazdy wychowuje po swojemu
betty
@ja80 mieszkam w Polsce i nie za bardzo mnie interesuje czy chodziki są dostępne w innych krajach czy nie! Skoro u nas są dostępne i tak popularne znaczy że są dla ludzi!
mamapati
betty zgodzę się z Tobą w 100 %
u nas było bardzo podobnie
Remedios
"mieszkam w Polsce i nie za bardzo mnie interesuje czy chodziki są dostępne w innych krajach czy nie! Skoro u nas są dostępne i tak popularne znaczy że są dla ludzi!"

No po prostu muszę to napisać...wybaczcie, ale istnieje tylko jedno określenie na taką postawę: ignorancja. Nie mam zamiaru nikogo obrażać, wyrażam tylko swoje zdanie...
betty
Remedios myśl sobie jak uważasz nie zamierzam dochodzić się z Tobą bo pewnie i tak nie wygram.... pytanie dotyczyło czego innego i już na nie odpowiedziałąm.... i nie musisz się tak pienić bo nie masz o co!
JUSTYLKA
nie stosowałam...pewnie nie będę...ale bez przesady histeria niektórych mam -przeciwniczek chodzików to tutaj niemal szaleństwo...
patusia06
i znowu sie zaczelo.. kobiety nikt nie pyta tu Was o zdanie wkladac czy nie. Jest wyraznie OD KIEDY MOZNA . Kobieta decydujac sie na chodzik napewno wie co robi i to jej decyzja. Darujcie sobie te swoje wywody i cytaty pediatrow. Ile lekarzy tyle porad.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.