Menu

chodzik-pchacz

Witam(awve)(awve) wiem, że sam tytuł "chodzik" jest dosyć kontrowersyjny to od razu uprzedzam : nie chciałabym żadnych wywodów na temat szkodliwości itp. Po prostu proszę o krotką i konkretną odpowiedź na pytanie, a brzmi ono tak: skoro mój synek od paru dni sam wstaje w łóżeczku i próbuje stawiać kroczki, to czy mogę mu już kupić taki chodzik-pchacz?? Bo wiecie... Jako troskliwa mamusia boję się, że glebę zaliczy, szczególnie po tym jak mi dzisiaj z łóżka spadł... tak więc lepiej poczekać, aż będzie "pewniejszy", czy już teraz troszkę go wspomóc w rozwoju??? Dziękuję za odp(prezent)(prezent)(prezent)

StepByStep
 904  21

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem chodzik pchacz zabawki

Odpowiedzi

jaga
a ile Twoj synek liczy miesiecy?
StepByStep
8
emiliab
Ja mojego wkładałam jak pewnie siedział i trochę próbował za rączki chodzić ok 10 m-ca. Na początku chodzik trochę obniżyłam aby w nim siedział i tylko jak chciał wstać to sam wstawał. Chodzi o to aby nie był w pozycji stojącej z konieczności i cały czas.
StepByStep
właśnie mi nie chodzi o taki do siedzenia, tylko do pchania...
Nicoletta
emiliab chodzi o chodzika-pchacza a nie o normalny chodzik :)
tam się słońce dziecka nie wkłada tylko ono popycha taką plastikową "zabawkę" :P
a co do odp to nie pomogę, ale wydaje mi się że kupic możesz i zobaczysz jak będzie się przy nim zachowywał... jak naprawdę nie będzie dawał rady i się przewróci to schowasz w szafę :)
Nicoletta
wydaje mi się zresztą,że jak spadnie raz na pupę to mu się nic nie stanie :)
emiliab
A o takim to nie słyszałam.
chwiejna
ja kupiłam jak mały miał 8 miesięcy, ale bał się go (grins)(grins) dopiero po 10 miesiącu jak zaczął sam chodzić zainteresował się pchaczem, teraz ma rok i gania jak szalony :D
Agula80
ja mam w domu chodzik-pchacz z firmy chicco jest od 9 m-cy, nie jest idealny, raczej dla stabilniejszego dziecka, mojej dopiero potem sie spodobało go pchać, natomiast polecam szukać ikupować to niezła frajda dla dziecka :D(kciuki)
izkalepszy
moja pcha normalny chodzik... mój mąż jej kupił pod moją nieobecność...nie powiem czasem też ją tam włożę żeby sobie pochodziła ale na krótko,ma z tego chodzika niezłą frajdę
StepByStep
pupa pupą.... ale wiesz.... różnie to bywa... dzisiaj mi fiknął z łóżka i jeszcze zaciesz na twarzy miał(wow)(wow)
chwiejna
to chyba jego ulubiona zabawka
Agula80
ale chłopaki to szybsze zuchy są więc by pewnie i taki się spodobał, bo ona może stać, wydaje dźwięki i ma zabawki do wrzucania :) piłeczki i kształty :)
krasna1
wiesz ,my mamy taki chodzik ale on jakoś za szybko jedzie i boję się ,że mała będzie się przewracać,
tam nie ma hamulców!!!!

pomyślałam sobie ostatnio,że on jest dobry jak dziecko już dobrze chodzi,
ale to tylko moje zdanie
StepByStep
no właśnie krasna...dlatego nie wiem czy czekać, aż będzie stabilniejszy czy też nie... w sumie mało miejsca w mieszkanku będzie, to takie czasowe zagracanie też wskazane nie jest
emiliab
No tak wklepałam sobie to cudo w google i zobaczyłam. Okazuje się że to mam, tylko nie wiedziałam że to do tego służy.
Agpola
Ja bym poczekała aż zacznie lepiej chodzić
emiliab
Mój synek dostał to jak już chodził, ale nie stabilnie. Czyli był o krok od chodzenia samodzielnego ok. 11 m-ca. Tylko On sobie siadał na tym i odpychał się nogami, bo to w formie samochodu jest. Oprowadzać zaczął jak już pewnie chodził. Że ja też nie zaczaiłam co to jest.(krejzolka)
Mandarinios
mój stoi przy meblach pewnie ale pod rączki robił pare kroków dość chwiejnie... kupiliśmy chodzik-pchacz (na zdjęciu w POCHWAL SIĘ) i Kuba od razu przy nim wstał i poszedł:) chodzi przy nim bez problemów:)
krasna1
ja odkupiłam za grosze od jednej z tutejszych mam,

na pewno będziemy używać,ale nie teraz tylko wtedy gdy mała zacznie samodzielnie chodzić,
zresztą sama zobaczysz
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.