Menu

chodziki c.d.

chciałabym poznac wasze opinie na temat chodzików. zastanawialam sie dlaczego sa one takie niebezpieczne dla rozwoju dziecka? i czy taki 'chodzik-stojacy' jest lepsza alternatywa?

Izka82
 655  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

dziecko

Odpowiedzi

avialle
ja dziecku nie kupię, bo chcę by nauczyło się chodzić normalnie a nie na paluszkach i wpadając na ścianę wiedziało, że to zaboli, a nie zatrzyma go coś w miejscu. A chodzik stojący masz na myśli takie coś do pchania tylko? to jestem za :)) byle nie siedział na pupie.
zosiafia
Dziecko znajduje się w nieprawidłowej, nienaturalnej pozycji w chodziku. Mi to wystarcza, żeby go nie używać. (Chociaż chyba się przekonam, jak Anielka zacznie chodzić :P)
avialle
http://infobot.pl/r/18YP
ciekawy artykuł i na temat :)
Izka82
w sumie mialam na mysli cos takiego co sie tylko siedzi, bo kolezanka miala to u sibie i posadzilam tam malego na chwile, ale generlanie nie podobalo mu sie zabardzo bo sie stoi w miejscu. ale ten pchacz tez widzialam i w sumie jest to przydatne
avialle
takie coś co się tylko siedzi uważam, że zakłóca rozwój motoryczny dziecka i opóźnia poznanie umiejętności prawidłowego chodzenia..
chwiejna
Ten chodzik stojący jest ponoc duzo lepszy od tego zwyklego.
Izka82
co sie tylko siedzi , to chodzilo mi o takie kszeselko , zabawka, wyglada jak chodzik ale sie nie rusza a naoklo ma pelno zabawek do przysciskania i takie tam pierdolki. sama nie wiem jak to sie fachowo nawywa.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.