Menu

Chora do pracy

Jak się ma dziecko w przedszkolu, które od czasu do czasu przynosi jakieś choróbska to wcale nie jest łatwo... Mam straszny katar, gorączkę i jestem słaba jak mucha a jutro wypadało by iść do pracy... Ratuję się jak mogę, bo nie chcę znów iść na L4 ale nie wiem czy dam radę. Z drugiej strony rozsądek mówi co innego – żeby wyleczyć bo potem znów córka się zarazi i tak wkoło macieja. Powiedzcie czy chodzicie chore do pracy, bo L4 jest np. nie mile widziane? Czy korzystacie z tego w razie potrzeby – w końcu takie nasze prawo? Nie mówię tu teraz o nadużywaniu tego... ale chyba lepsze L4 niż ptewm znów opieka na dziecko itd?

Marlena
 683  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

praca zdrowie l4 choroba

Odpowiedzi

KdaPl
Pracuję w przychodni, mam kontakt z chorymi, ale infekcje wirusowe łapie nie częściej niż dwa razy do roku. Jeśli źle się czuję, to dzwonię do szefowej i mówię o tym ( bo l4 musiałby mi jej mąż wystawić a to nie ma sensu).
Tesa
ja raz byłam w pracy z 40 stopniową gorączką. Nie miał mnie kto zastąpić, gdybym nie przyszła to koleżanka musiałaby pracować 15 godz. Teraz mam inną pracę i łatwiej o wolne. Wystarczy telefon
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.