Menu

Chore dziecko – jak mu pomóc

Dzieci różnie przechodzą choroby. Niektóre dzieci nie mogą uporać się z katarem, są przez to marudne i nie mają ochoty na zabawę, inne nawet podczas ospy są żywe i chętne do zabawy. Jaką chorobę dotychczas najgorzej przechodziły wasze pociechy? I jak starałyście się ulżyć dziecku w cierpieniu? Jak pomóc maluchowi przetrwać ciężki okres choroby? Ciekawi jesteśmy waszych doświadczeń i sposobów.

Ania
 1247  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie zdrowie choroba

Odpowiedzi

LaMandragora
W chorobie dziecka, oprocz lekow i innych srodkow medycznych, pomagajacych w powrocie do zdrwia, niezmiernie wazna rzeczy jest spokoj, ktory zachowuje rodzic. Bez wzgledu na to, jak powazna jest sytuacja, rodzic nie ma prawa panikowac, lub inaczej, okazywac tego leku dziecku. Dziecko samo zle sie czuke w czasie choroby, czesto nie wie, co sie dzieje, bywa, ze leka sie, wtedy wazne jest, aby odczuwalo, ze rodzic jest pewny tego, co robi, spokojny i ze dziecko moze mu w pelni w tej kwestii zaufac.
Takze spokoj, bycie w tym czasie z dzieckiem, pomaga mu przetrwac ten niezbyt przyjemnyc czas, obojetnie, czy chodzi tylko o zwykly katar czy powazniejsza chorobe.
LaMandragora
sorry za literowki... :O
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.