Menu

Choroba dziecka a opłata w przedszkolu.

Witam. Jak to u was jest w przedszkolach jeśli chodzi o płacenie jeżeli dziecko jest chore. Płacicie całą kwotę czy jakoś są odliczane dni gdy dziecko nie chodzi.Mój synek chodzi na 2 godziny dziennie do przedszkola prywatnego. Miałam taką możliwość i go zapisałam. Płacę za te 2 godz. 100 zł miesięcznie. Teraz cały grudzień nie chodził do przedszkola bo był chory, ale zapłacić zapłaciłam. Teraz znowu jest chory i nie będzie chodzić przynajmniej 3 tygodnie albo więcej z zalecenia lekarza. Jak myślicie iść i porozmawiać z właścicielką przedszkola żeby nie pobierała od nas tych 100 zł? Ja nie pracuję, a teraz sporo wydałam na leki dla syna. Niby w umowie pisze że "opłata nie podlega zwrotowi w przypadku choroby dziecka i urlopowania"
Za przedszkole płacę zawsze do 10 każdego miesiąca. Jak myślicie są jakieś szanse żeby nie zapłacić za to że syn nie będzie chodził?
Pozdrawiam:)

Brygidka82
 1851  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak opłata przedszkole

Odpowiedzi

jagoda30
"opłata nie podlega zwrotowi w przypadku choroby dziecka i urlopowania" sama więc masz odpowiedź, chyba że napiszesz podanie a dyrekcja się zgodzi
Magdzik
No chyba właśnie sama sobie odpowiedziałaś. U nas jest tak, że na początku, czyli w październiku - bo tak zaczęła chodzić moja córka - trzeba było zapłacić całość, a w następnych miesiącach odliczają te dni, co chorowała.
daryjka87poznan
U nas jak dziecka nie ma jeden dzien tylko w przedszkolu to sie placi, gdy dziecka nie ma od dwoch dni w ciaglosci to jest odliczane wszystko. I za opieke i za jedzenie.
JUSTYNA300511
u nas tak jak u Magdzik
amalka
Fajnie pobierać opłatę za opiekę której nie było i za nie zjedzone posiłki... Jednak umowa jest umową- musisz uiścić należność.
tymianek
my płacimy opłatę stałą - 320 zł + 6 zł wyżywienie i jeżeli dziecka nie ma w przedszkolu, to opłata pomniejszana jest tylko o kwotę wyżywnienia.

Poza tym umowa jest umową i w jakimś celu jest to napisane. Wiadomo, że dzieci , które chodzą do przedszkola częściej siedzą w domu na "chorobowym" niż w przedszkolu, ale jednak miejsce "zabierają" innym dzieciom, dlatego trzeba płacić.
margolcia85
u nas jak wiesz ze dziecko bedzie chore np 3 tyg. to dzownisz do pani intendentki i ona sobie zaznacza ze dziecka nie bedzie i masz odliczane ale co przedszkole to inne zasady - musialabys zapytac w sowim przedszkolu.
sara7777
u nas odliczają każdy cały dzień nieobecności jednak w Twoim przypadku opłata nie podlega zwrotowi,jak sama napisałaś
kreskah
tak masz w umowie, więc musisz zapłacić.
w naszym przedszkolu (prywatnym) jest opłata stała plus oplata za wyżwienie dziennie- i jeśli dziecka nie ma to za te dnie się nie płaci wyżywienia, ale opłata stała jest zawsze
kreskah
tak masz w umowie, więc musisz zapłacić.
w naszym przedszkolu (prywatnym) jest opłata stała plus oplata za wyżwienie dziennie- i jeśli dziecka nie ma to za te dnie się nie płaci wyżywienia, ale opłata stała jest zawsze
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.