Menu

Choroba lokomocyjna w ciąży

Mam pytanie czy w czasie ciąży można brać takie leki jak aviomarin albo lokomotiv? Moja przyjaciółka jest w ciąży a czeka ją podróż samochodem – nie długo, bo ze 3 godzinki jazdy, ale martwi się właśnie tym, że będzie jej niedobrze. Co myślicie?

lilique
 4208  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

ciąża choroba lokomocyjna

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Mozna pic herbatke imbirowo.

Np. lokomotiv jest na bazie imbiru.
Herbatka imbirowa jest doskonala na mdlosci, jak rowniez chorobe lokomocyjna i mozna ja pic w ciazy.
kasia13_archiwum
Tzn. nie wiem, czy lokomotiv mozna w ciazy. Chodzilo mi o to, ze imbir jest czescia skladowa lokomotivu, i ze w postaci herbatki mozna go pic bez przeszkod rowniez w ciazy.
kasia13_archiwum
Znalazlam to...


Środki ostrożności:Okres ciąży i karmienia piersią- dotychczas brak danych klinicznych na temat stosowania imbiru w okresie ciąży i karmienia, dlatego preparat nie może być używany w okresie ciąży i karmienia bez zgody lekarza.


http://www.apteka.gda.pl/lokomotiv-syrop-p-760.html
kasia13_archiwum
Tzn. w formie tego syropu... Wiem, ze poza tym mozna stosowac w ciazy, jako herbatki, ale nie w postaci leku, jak np. lokomotiv.
kasia13_archiwum
Aviomarin 50 mg


Przeciwwskazania: nadwrażliwość na dimenhydraminę lub inny składnik preparatu; padaczka; ostre wysiękowe i pęcherzowe choroby skóry; I trymestr ciąży; okres karmienia piersią; wiek poniżej 2 roku życia. Preparatu nie należy stosować jednocześnie z lekami działającymi hamująco na ośrodkowy układ nerwowy ani z alkoholem." I trymestr ciąży;"
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.