Menu

Chorowite dziecko

Mój synek chodzi do przedszkola i od jakiegoś czasu ciągle choruje... A to angina a to przeziębienie. Wiem, że to normalne w przedszkolu bo stale łapie coś od innych dzieci ale zastanawiam się czy można jakoś naturalnie uodpornić dziecko?

Aagataa
 1118  6

Odpowiedzi

maomi
Treść została zablokowana przez zespół
PaniMisiowa
Niestety przedszkolaka przed przeziebieniami i grypami nie da się tak zupełnie ochronić. Można zastosować np, szczepionki uodparniające. Ich stosowanie rozkłada sie na kilka miesięcy a efekty są widoczne juz po kilku dawkach - maluch może zachorować ale przebieg infekcji będzie łagodniejszy. Na efekty po zakończeniu całej kuracji muszę poczekać do września ;)
carla1978
Jak wiadomo tran wzmacnia odporność organizmu. Sama łykam tran przez cały rok. Już jakiś czas temu wyczytałam, że już bardzo małym dzieciom można go podawać. Moja Marta też od jakiegoś czasu dostaje łyżkę tranu dziennie i jak narazie nie łapie na szczęście nic od dzieci w przedszkolu.
czarna
Dzieci nie znoszą tranu, ale jest to rzeczywiście skuteczna metoda. Starsze mogą łykać tran w kapsułkach ale te małe muszą przecierpieć ten smak...
maxima
Hartowanie już od małego!!!! Nawet jak jest zimno i mróz należy odpowiednio ubrać dzieci i popołudniowa drzemka powinna się odbywać na świeżym powietrzu - obojętne czy na spacerze czy na balkonie.
mamaoscara
Dokładnie - od małego nie przegrzewać dziecka, nie chuchać nie dmuchać i będzie dobrze. My 3 razy w tygodniu chodzimy na basen bez względu na pogodę i jakoś jak dotychczas choroby nas omijają szerokim łukiem.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.