Menu

Chrapanie podczas snu

Hej mamusie.
Pytanie kieruje przede wszystkim do mam które mają dzieci w zbliżonym do wieku mojego synka czyli prawie 4 latków.Ale oczywiście mile widziane odpowiedzi i reszty mam.
Otóż,czy Wasze dzieci chrapią podczas snu?
Ja z mężem i synkiem jesteśmy w jednym pokoju i czasem poprostu przez te jego chrapanie nie możemy usnąć,oczywiście nie denerwuje mnie to ale martwi.Rozumiem że ludzie chrapią ale tak małe dziecko żeby tak mocno chrapało to dla mnie trochę dziwne.Potrafi "zaciągać" jak stary facet......Myśle żeby powiedzieć o tym lekarzowi ale nie wiem,może to normalne więc wpierw pytam Was.Czy Wasze pociechy też chrapią (co noc).

mateuszowa
 630  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie chrapanie u małego dziecka

Odpowiedzi

Iwona1977
U dzieci czesto jest to spowodowane przerostem mígdalkow, moj syn w wieku 6 lat tak chrapal ze dochodzilo do bezdechu, radze odwiedzic laryngologa
piasekpustyni
mój Synuś czasem pochrapuje cichuteńko, ale za to Mąż daje w gwizdek że łepetyna puchnie, aż Go pogoniłam do drugiego pokoju i jest na emigracji(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)
albo Twój Maluch ma 3-ci migdał, albo krzywą przegrodę nosową. warto skonsultować się z laryngologiem dziecięcym bo takie chrapanie jest niebezpieczne, a zwłaszcza bezdechy podczas snu...
jagoda30
idź do laryngologa @piasekpustyni ma rację
MamaMateuszka
Mój też chrapie, byłam u laryngologa i wszystko ok. Radził dać grubszą poduszkę albo jaśka dodatkowo ale nie pomogło. Dobrze, że śpi w swoim pokoju bo mój mężuś też chrapie i jak mały spał w sypialni z nami i zaczęli oboje swój koncert to miałam pospane(zla)
Dzeni
Zrób tak jak dziewczyny radzą do laryngologa bo chrapanie w tym wieku nie jest normalne.Moja jak chrapała to się okazało że miała 3 migdał,po usunięciu jego chrapanie znikło :)
sara7777
Mój jest w wieku Twojego,chrapie i po wizycie u laryngologa okazało się, że przerost 3 migdałka i do szpitala na wycięcie czekamy
myszka838383
mój tez strasznie chrapał..potem doszły bezdechy i trzeci migdał do usunięcia.
babooshka
podpisuję się pod wypowiedzią @Iwony, nasza córcia też tak miała, i okazało się, że miała przerośnięty migdałek gardłowy (pożegnaliśmy sie z nim w marcu br), pójdźcie do laryngologa :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.