Menu

chrzciny

Dziewczynki: na ile osób robiłyście chrzciny? W domu czy w restauracji/barze? Ile daje się księdzu? Ile dań gorących podawałyście? Chrzsenych miałyście z rodziny, czy znajmych też brałyście pod uwagę? (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)

Tuptolek
 639  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

chrzciny

Odpowiedzi

Tuptolek
chrzestnych miało być :)
karolcia514
chrzciny były w domu tylko najbliżsi czyli rodzice teście rodzeństwo moje i męża plus chrzestni z rodziny . Dania gorące mieliśmy takie jak rosół później ziemianki plus mięso do wyboru kotlet mielone schabowe zawijasy i meso pieczone do tego surówki.
jagoda20
hej ją robiłam tylko dla chrześnych rodziców i rodzeństwa chrzest księdzu się daje przeważnie co łaska :) zależy kogo na ile stać . i ja tam robiłam w domu :)
tlolek
chrzciny robiliśmy w restauracji dla najblizszej rodziny czyli ok 25 osób
na przyjęciu Synka były podawane sałatki, wędliny, zupa, drugie, ciasta, tort, kawa, herbata
u Córci jedynie obiad,lody,ciasto,tort kawa herbata (ponad połowa gości przyjezdnych i musieli jeszcze wrócić do swoich domów)

chrzestnych prosiliśmy z najbliższej rodziny czyli naszych braci i siostry (ciotecznych i stryjecznych)

u Synka ksiądz nic nie chciał za chrzest, u Córci także ale że chrztu udzielał ksiądz który był "na wizytacji" parafii tak kazał zapłacić (proboszcz był lekko zniesmaczony jego wymysłem)
renata29
Chrzciny robiliśmy w domu.Tylko chrzestni z rodzinami i moi rodzice.Księdzu daliśmy po 200zł.Chrzty były wieczorem więc dużo jedzenia nie szykowałam.I tak większość została,u młodszego synka tylko krokiety z barszczem wszystkie zjedli :) Chrzestni z najbliższej rodziny.
Renatka2019
My chrzciny robilismy w domu. Bylo razem z dziecmi 32 osoby. Byli to moi i meza rodzice, nasze rodzenstwo i babcie a takze moj wujek i kuzyn ktorzy sa ksiedzmi. Za chrzest zaplacilismy 100 (normalnie bierze 350) dlatego ze chrzcil moj kuzyn. Byly 4 dania gorace.Chrzestna byla moja siostra a chrzestnym brat meza.
Basia1980
chrzciny robiliśmy w restauracji bo 35 osób bym w domu nie pomieściła, księdzu daliśmy 150 ale to cztery lata temu
syla
u mnie około 25 osób sama najbliższa rodzina zawsze w domu przy całej trójce ,był obiad dwu daniowy potem tort i ciasta i potem jakas kolacja czyli zimna płyta plu sery pomidory ogórki papryka itp.,dwie sałatki różne bigos i wsio
syla
A i chrzestni z rodziny,księdzu co łaska
jagoda30
Najbliższa rodzina,impreza w domu,obiad z dwóch dań potem jeszcze coś ciepłego,lody ciasto,tort,ogólnie wszystko lekkie bo było lato i gorąco.Chrzestnych zawsze z rodziny.
lola86
Robiliśmy w domu imprezka tylko dla rodziny bo jest nas aż 22 to tylko teście siorka z rodziną brat z rodziną i rodzeństwo męża (na szczęście jeszcze samotni bo nie wiem gdzie bym ich pomieściła ) . U nas roczki i chrzciny robi ksiądz tylko i wyłącznie w sobotę po mszy o 18 .30 Więc w domku jesteśmy ok 20 .wiec przed mszą Tort ciacho . A potem zrobiłam sałatki kanapki bigos i ciepłe kiełbaski i oczywiście pieczone kurczaki bo bez tego się nie obejdzie. Ksiądz dostał 100 zł za 5 minut roboty .A chrzestni to siostra męża i mój siostrzeniec
Majaaaaaa0000
CHRZCINY BYLY W DOMU...A dania byly pyszne bo mamy kucharza w rodzinie i On wszystko gotował robił. . .był jakis sos kurkowy z serkami topionymi + jakas pieczeń. Przystawki jakies. . . ciasta, flaki. I tort. osob było około 20 . a ksiedzu chrzesny dawał 300zł .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.