Menu

Chrzest..

Rozmawiałam z kobitami w biurze parafialnym i mówiłam,że chciała bym małą ochrzcić w Święta .. okazało się,że normalnie "przepisowo" chrzciny są w tą niedziele po Świętach (26.XII) ale jest możliwość w Święto przed albo po mszy jednak trzeba rozmawiać i uzgodnić to z proboszczem .. pójdę do niego na przyszły tydzień jednak mam do was pytania jak myślicie powie wprost ile sobie życzy $ za to,że udzieli Chrztu w inny dzień niż ten "przepisowy" a jeśli nie powie to ile może oczekiwać w kopercie? .. i jeszcze jedno co to znaczy przed albo po mszy? (załóżmy przed) przyjdziemy wcześniej (będziemy w kościele sami) ksiądz udzieli Sakramentu i potem normalnie na msze zejdą się ludzie i będzie msza czy jak mam rozumieć to przed/po ? (głupia nie zapytałam..)

Nicoletta
 766  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Wychowanie chrzest

Odpowiedzi

Nicoletta
no,ale myślę że może więcej oczekiwać przez to,że będzie musiał "specjalnie" wcześniej zrobić ..

dzięki! (prezent)
sweetnessa27
ja miałam przed mszą.normalnie ksiądz przyjdzie i odprawi chrzest.
homie
U nas jest w trakcie mszy i w sumie niewiem ile bierze ale u nas mowi prosto z mostu ile chce ... tzn tak bylo ze slubem wiec mysle ze z chrztem jest tak samo ...
Nicoletta
no powinny (zla)
właśnie chodzi o to,że kurde nie mam milionów i chciała bym dać jak najmniej (grins) więc jak mi wyleci,że parę stówek mam dać to niech ciągnie (grins) ale gdyby nic nie mówił to ile dać ?
moja mama mówi,że powie się że się nie da i da 50zł ale w tych czasach z księżmi nigdy nic nie wiadomo i czy nie wyleci,że za tyle nie zrobi albo coś ... a jeszcze kiedy to się "płaci" ? jak się załatwia w biurze czy dopiero bezpośrednio przed chrztem ?
emiliab
Kochana pamiętaj, że opłata wynosi co łaska. Zapłać tyle ile uważasz za stosowne i na ile Cię stać. Myślisz, że zanim dokona obrzędu to najpierw zajrzy do koperty? Opłaty kancelaryjne dokonuje się dzień przed chrztem. Tę opłatę co łaska z Twojej dobrej woli po chrzcie. Przynajmniej tak jest u nas.
Magdabw2
U nas zapytałam ile opłacam, powiedział 150 i wytłumaczył, ze w tym jest dla księdza, organisty i kościelnego, chrzciłam w niedzielę na sumie.Spisaliśmy wszystko pół godziny przed mszą.
Nicoletta
150zł.. sępy jedne!
Nicoletta
dam 50zł i tyle (grins)
Achcha
ja dałam 5 dych bo nie mam zamiaru nabijać im kabzy, nie pytałam ile chcą tylko po spisaniu wszystkich danych dalam kopertę, u mnie robią chrzest w każdą drugą niedzielę ale mi pasowało kiedy indziej i Grzesiu był chrzczony po "zwykłej" mszy czyli nie była to msza w intencji chrzczonych dzieci tylko "zwykła"
monikarogalska2
Na pewno będzie tylko akt chrztu bez mszy, ale myślę że będzie wielu chętnych chrzcić w święta więc zaproponują im to co Tobie, przynajmniej ja tak miałam jak chrzciłam na Wielkanoc było to przed mszą i chrztów było 15 normalny młyn. Kosztowało mnie to 150 zł, i od razu podał cenę(grins)
rooda00
ja mam chrzest mojej Hani w pierwszy dzień świąt na mszy o 14tej.Nie było problemów z tym terminem.Dałam 300zł,proboszcz nie mówił ile,ale ja zebrałam wywiad przed kancelarią (zla)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.