Menu

Chrzest

Kiedy jest najlepszy okres na chrzest dzieciątka? Tzn w jakim wieku? Czy jak dziecko będzie miało ze 3 miesiące czy jak będzie troch starsze? Czy to ma jakiekolwiek znaczenie?

flora
 1722  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta chrzest dziecka kościół chrzest święty

Odpowiedzi

justa
Myślę, że wiek nie ma wielkiego znaczenia... Ja byłam chrzczona jak miałam 6 miesięcy a mój synek 5. Trzeba wziąć pod uwagę kiedy mogą przyjechać zaproszeni goście i jak rodzice są w stanie to wszystko zorganizować.
artanis
Nie ma to najmniejszego znaczenia, większośc rodziców chrzci swoje dzieci w wieku 2-3 m-cy, niektórzy czekają z tym, aż dziecko będzie starsze lub aż będzie mogła zjechać się rodzinka... Jeśli życiu dziecka nic nie zagraża nie ma potrzeby się aż tak spieszyć
jolks28
Jeżeli coś zagraża życiu to istnieje coś takiego jak chrzest z wody - w taki sposób może ochrzcić każdy wystarczy zrobić wodą na czółku dziecka znak krzyża i wypowiedzieć formułę chrzcielną "ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego". Kościół tłumaczy tą formę chrztu przez osoby świeckie koniecznością chrztu do zbawienia . Nie sądzę aby w takich wypadkach był czas na organizowanie chrztu w tradycyjnym słowa znaczeniu. Natomiast jeżeli zagrożenie życia minie - wtedy chrzest "z wody" należy uzupełnić w Kościele. Wiek dziecka nie ma znaczenia - na ogół rodzice jednak chrzczą dzieci do 6 miesiąca.
carla1978
Ja chrzciłam swoje dziecko jak miało 4 miesiące. Wiek raczej nie ma znaczenia.
paula80
Maks był chrzczony jak miał 3 miesiące - tak akurat wypadło. Ale nie ma to znaczenia kiedy. Skoro niektórzy decydują się na chrzest dziecka dopiero jak samo dziecko zdecyduje, że chce taki sakrament przyjąć... Moja koleżanka w ten sposób narobiła sobie niezłych problemów... Ona jako ateistka zdecydowała, że ochrzci dziecko dopiero jak samo świadomie zdecyduje. Niestety mały poszedł do szkoły i tu juz się zaczęły schody w postaci religii. Etyki nie było w zamian, wszytskie dzieci na religie chodziły więc on też chciał - i chodził, potem zaczęły się przygotowania do komunii - dzieci wiadomo jakie są - wszyscy opowiadali o prezentach itd więc i on chciał iść do komunii ale jak? Poszła do księdza, chciała syna ochrzcić, ale powiedziała, że sama jest niewierząca i że ma tylko ślub cywilny i ksiądz postawił ultimatum - albo wezmą ślub kościelny albo chrztu nie będzie, bo po co chrzest jak dziecko nie będzie wychowywane w wierze katolickiej. Oczywiście nie zgodziła się na takie ustępstwo. Wyobrażacie sobie co się wtedy działo? Żyjemy w takim kraju, gdzie 95% społeczeństwa to katolicy, dlatego najlepiej ochrzcić dziecko bez względu na własne przekonania, chociażby dlatego, żeby oszczędzić dziecku potem kłopotów.
maxima
Masze kruszynki były chrzczone jak miały 3 miesiące.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.