Menu

chrzest

dziewczyny mam takie pytanko jak w waszym przypadku wygladał chrzest dziecka.my chcemy na wiosne wreszcie ochrzcic Kube ale tak po prawdzie boje sie bo nie wiem jak to wszystko wygląda, nawet nie jestem matka chrzestna. czy sa jakieś "nauki" tak jak przed slubem. nawet nie wiem o co was pytać.
aa i czy robiłyście przyjecie (w domu czy restauracji)

tlolek
 3122  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta dziecko

Odpowiedzi

avialle
idziesz do kancelari i zapisujesz dziecko na chrzest, dostaje się taki wniosek do wypełnienia, dane dziecka, rodziców i rodziców chrzestnych, podpisuje go mama i tato, do wglądu akt urodzenia. nauka jest jedna u nas, w piątek i to raczej takie 30 min. spotkanie, na którym ma być przynajmniej jeden rodzic i jedno z chrzestnych. Ksiądz opowiada o sakramencie, przebiegu uroczystości itd., dziecko musi mieć świecę i białą szatkę, w kościele może być we wózku, należy je wyjąć tylko do sakramentu (mój Filip całą mszę słodko spał).
Imprezę robiłam w domu, bo spokojnie mogłam położyć Filipka spać gdy był zmęczony, ale z drugiej strony dużo pracy i zamieszania więc są plusy i minusy każdego wyboru :)).

Jak masz jakiś konkretne pytanie pisz, jestem świeżo po chrzcinach więc odpowiem ;)).
tlolek
chyba własnie tego płaczu sie najbardziej boje. dobrze ze Kuba jeszcze nie bedzie chodził, moją kuzynke chrzcili jak miała 3 latka, biegała w trakcie chrztu po całym kosciele a pozniej ksiedzu wybierała kase z tacy. zabawnie było
agnieszka83
U nas nauk nie było, ale jak byłam matką chrzestną to byłam na lekcji co jak, gdzie itd w kościele. Nie ma się czego bać :-) Może pójdź do kościoła kiedy są chrzty to wszystko zobaczysz.

Mniej więcej w 1/2 mszy ksiądz pyta o co prosicie dla dziecka itd, potem polewa głowkę dziecka, przykrywa biała szatką, chrzestny/tata zapala swiecę. Ot wszystko...:-)

Przyjęcie było, a jakże! W domu.
avialle
no co Ty Gosia :D:D nie zrobiłaś sławnej fasolki? :D
tlolek
aaa no jeszcze chipsy babanowe- mordokleiki ;D ;D
Matina
Moja Martynka też spała cała mszę w kościele. A ja miałam małą wpadkę gdy ksiądz zapytał o co proszą rodzice. Trzeba wtedy powiedzieć że o chrzest, a ja nie wiedziałam! Rodzioce chrzestni pomogli.
Matina
A i przyjęcie w domu, ale żałowała, że nie zrobiłam w restauracji bo potem zamiast przyjemności stałam przy garach.
Misia80
My mieliśmy jedno spotkanie przed chrztem razem z rodzicami chrzestnymi i wtedy ksiądz powiedział nam co i kiedy będziemy mówić i jak przebiegnie cała uroczystość.Wszystko odbyło się beż żadnych "niespodzianek" a Mikołaj był grzeczniutki.Uroczystość przy pomocy mamy zrobiliśmy w domu.
tlolek
gochasta przeziez sama powiedziałaś/napisałaś ze jesteś nasza kulinarna muza ;))
(mam nadzieje ze sie nie obraziłaś na mnie)
rozowa82
ja chrzciłam Zuze jak miała 3 miesiące, i nie miałam mszy tylko sam sakrament chrztu bo u nas msza najczesciej jest ok o 18,30 w sobote i wydawało mi sie to za poźnoa poza tym nie wiedziałam jak mała zareaguje na organy i do tego karmiłam ja piersią i nie chciałam całego tego cyrku z wychodzeniem do zachrysti zeby karmic (u nas tak mamy robią)
rozowa82
a impreze miałam w domu bo byli tylko rodzice nasi i rodzice chrzestni
joka26
Mieliśmy ceremonie chrztu po mszy. Znajomy ksiądz więc bezstresowo. Mała była lekko znudzona i ziewała. Poczęstunek w restauracji- w domu nie wyszłoby taniej a ile pracy przy przygotowaniach! Bardzo udana uroczystość.
Mój jedyny wkład w to przedsięwzięcie to wydrukowanie karnetów z podziękowaniami dla przybyłych gości (10osób)
Agula80
Witaj, moja ma już roczek :) Urodziłą sie rok temu w marcu 7, a chrzest był 10 maja :) więc miała 2m-ce :D mieliśmy tylko sakrament bez Mszy :) 20 min i po sprawie, co do nauk to zależy od parafii :) u nas rodzice chrześni musieli przywieźć papierki zaświadczające ze swoich parafii :) ale to pikus bo mó brat wtedy za granicą był i mama moja poszła, i było ok :) pozdrawiam
Agula80
a ja w domku mialam :) gołabki zobilam i wsio mało ludzi tylko njablizsi :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.