Menu

Chrzest

Witam, 11 Maja będę chrzęsną , u brata córki. i Moje pytanie brzmi... Czy wy jak byłyście chrzestnymi, To Wy kupowałyście Łańcuszek dla chrześnicy...Jedni mówią , ze kupuje Matka chrzęsną , drudzy ze MAMA dziecka...Wiec jak to jest ??

No i Jak pokaże księdzu z tamtego kościoła,ze mam ślub kościelny, to nie będę musiała mu pokazywać,ze mam bierzmowanie ?? Bo nie mam jak jechać do kościoła gdzie mialam bierzmowanie, wiec wolałabym pokazać, akt małżeństwa ...

Majaaaaaa0000
 1075  17

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Praca i Finanse chrzest dziecka

Odpowiedzi

karolcia514
śmiało możesz kupić łańcuszek
Renatka2019
U nas tak samo jak u Runki. Chrzestny kupuje świece a chrzestna ubranko i szatkę.
kreskah
a u nas świecę i ubranko i szatkę kupowaliśmy sami (rodzice). A łańcuszek z medalikiem dała prawnuczkom moja babcia. Teraz urodziła się córeczka kuzynowi (trzecia prawnuczka mojej babci) i też babcia kupiła jej łańcuszek z medalikiem.
A chrzestni nam dawali na ogół kasę, starsza córka tylko dostała biżuterię od chrzestnej.
Ja mam być chrzestną u kuzyna, zapytam ich wprost czego oczekują. Ubranko zresztą raczej odpada, bo mają po mojej córeczce :)
piasekpustyni
Istotą chrztu świętego nie jest kupno łańcuszka!!! oczywiście piękna pamiątka, ale czy dziecko dostanie łańcuszek, a tym bardziej od kogo nie ma znaczenia:) Jeśli Cię stać i chcesz kupić - to kup(kciuki)(kciuki)(kciuki)
daryjka87poznan
U nas jest tak ze matka chrzestna kupuje szate a chrzestny swiece. Ja musiałam miec zaswiadczenie od swojego ksiedza ze miałam bierzmowanie.
Iwona1977
Zaswiadczenie o ślubie nie jest potrzebne , co do zaswiadczenia o bierzmowaniu to zalezy od księdza chrzestny mojego syna nie ma wogole bierzmowania a chrzestna byla przed i doniosła pozniej także porozmawiaj z księdzem czy mozesz mozesz donieść w późniejszym terminie
margolcia85
U nas jak u dziewczyn Ksiądz wymaga zaświadczenia od proboszcza z parafii rodziców chrzestnych o ich przynależności do Wspólnoty parafialnej i czynnym udziale w życiu Kościoła - chrzestni mojej córci należeli całe życie do parafii do której należę ja i moja rodzina, wszystkie sakramenty mieli udzielane w naszej parafii od Chrztu, po bierzmowanie, ślub tylko w innej a i tak potrzebowali zaświadczenie, mimo iż wszystkie papiery są u nas, a co do prezentu, to łańcuszek, albo cokolwiek innego możesz kopić, albo po prostu dać kasę, to akurat ma najmniejsze znaczenie, ponieważ nie w tym rzecz gdy zostaje się MATKĄ CHRZESTNA :)
iwona1985
U nas chrzestna kupuje złoty łańcuszek a chrzestny świecę.
mycha2706
A ja się pierwszy raz spotykam tutaj z tymi łańcuszkami...u nas nie ma takiego zwyczaju.Chrzestna kupuje krzyzmo a chrzestny świece.Przy zapisywaniu dziecka na chrzest ksiadz dał nam karteczki do spowiedzi dla chrzestnych i to było wszystko...
syla
Nigdy nie słyszałam o takim zwyczaju kupowaniu łańcuszka,chrzestny świece a chrzestna szatke
stokrotka30
a ja też nigdy nie słyszałam ,że chrzestny lub chrzestna COŚ MUSZĄ...rodzice dziecka kupują wszystko co trzeba,a chrzestni mają przyjść do kościoła!!
MamaMaya
u mnie tak jak u @stokrotki!!! nikt nic nie kupowal jedynie mala dostala od chrzestnych i gosci prezenty. szatke i swiece ja kupowalam a lancuszka żadnego nie mielismy.
Nula139
U nas tez tak jak u @stokrotka30.
jagoda30
co kraj to obyczaj, u mnie chrzestna kupiła łańcuszek na pamiątkę, a chrzestny zapłacił za chrzest
margolcia85
u nas jest tak ze matka chrzestna kupuje szatkę, ojciec chrzestny swiecę, a no i matka chrzestna kupuje jeszcze bukiecik na poduszkę (tzw. deczkę) a o łacuszku nie słyszlam, owszem można go kupić jako prezent, ale nie ma takiego obowiązku
flame123
u nas każdy kupuje co mu sie podoba. Ja kupiłam serduszko - medalion; o łańcuszku nawet nie pomyślałam
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.