Menu

chrzest a ciąża

Kochane jak wiecie urodziłam trzy tygodnie synka i chciałam go ochrzcić. Chrzestnego już mam, a dzisiaj mąż poprosił swoją kuzynkę na chrzestną, ona się zgodziła, a za chwilę oddzwoniła i powiedziała, że nie może zostać chrzestną, bo jest w ciąży, a to przyniesie nieszczęście jej dziecku. Co Wy o tym myślicie? Teraz jestem w kropce, bo wszystkie męża kuzynki są w ciąży i nie wiem, czy któraś się zgodzi. Powiedzcie mi czy rodzeństwo może zostać chrzestnymi, tzn. mój kuzyn i jego siostra czyli moja kuzynka?

joasik31
 1084  18

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Wychowanie chrzest

Odpowiedzi

tlolek
głupi przesąd...
co do pytania to czemu nie, księdzu pewnie to obojętne czy chrzestnymi jest kuzynostwo, małżeństwo czy obcy sobie ludzie.Ważne żeby oni mieli niezbędne sakramenty (zaświadczenia) aby móc zostać chrzestnymi.
urzyteczna
A za odmówienie dziecku to dopiero kara ją spotka...uuuu....

Chcesz chrzcic dziecko, czyli jesteś chrześcijanką [???], a nie znasz zasad Kościoła? (wow)(wow)(wow)(wow)
joasik31
urzyteczna, znam zasady, ale nie jestem alfa i omegą, aby znać się na wszystkim, a z drugiej strony chyba nie do Ciebie należy ocena mojej wiary:(
lola86
Ja też miałam być chrzestną . Szłam na nauki już z pokaźnym brzuszkiem . I ksiądz powiedział ze nie mogę być chrzestną bo jestem w ciąży , a to przyniesie nie szczęście któremuś z dzieci . I po prostu mnie wyprosił . Ja i mąż też jesteśmy chrzestnymi do dzieci sąsiadki w dodatku 2 na raz . Jest nim 3 lata różnicy byli chrzczeni w jeden dzień . Więc z tym nie ma problemu
Pacholec
dokładnie mi tez ksiadz odradzil podawanie dziecka w ciazy
agaroki
moja koleżanka w 7 miesiącu ciąży chrzciła dziecko swego brata w ósmym urodziła martwe dziecko, a moja siostra trzymała dziecko do chrztu w piątym miesiącu w siódmym urodziła martwą dziewczynkę nie wiem czy to zbieg okoliczności ale na pewno wiem że ja w ciąży bym nie trzymała dziecka.
daryjka87poznan
To taki przesąd ale szczerze cos moze w tym byc.
tymianek
przesąd nie przesąd, jak ktoś nie chce być chrzestnym, to na siłę do Kościoła się go nie zaciągnie.
Co do kuzynostwa, to myślę, że nie ma to znaczenia, chrzestnymi mogą być nawet ludzie z ulicy.
kasiulka1985
ja bylam za chrzestną będąc w ciąży tyle tylko, że o tym jeszcze nie wiedziałam, dowiedziałam się o ciązy kilka dni później, ale gdybym wiedziała to na pewno bym sie nie zgodziła bo tak juz jest od lat zaklepane, że dziecka do chrztu w ciąży trzymać nie wolno...
Tuptolek
przesądy i wiara to przeciwieństwa, ale pewnie każdy woli być ostrożnym, tylko tak jak piszą dziewczyny, nie te czasy, żeby aż tak w to wierzyć, ale problem w tym, że to ta kuzynka ma w to nie wierzyć (grins) poszukaj innej chrzestnej, lepiej wziąć taką co chętnie zostanie chrzestną, albo poczekać, na którąś zajętą (grins) może przyjaciółkę masz fajną? moja szwagierka podawała jak była w ciąży, dzieciaki mają już po 13 lat i jest oki (cukierek)
MiJa
chrzestnymi mogą zostać nawet członkowie najbliższej rodziny ,np. dziadek czy babcia,może zostać małżeństwo,może rodzeństwo...
Iwona1977
To jak juz wierzy w zabobony to powiedz jej jeszcze by pod sznurkami nie przechodzila, nie wystraszyla sie czegos bo dziecko bedzie mialo znamie lub okreci sie pepowina i niech zle nikomu nie zyczy bo komus myszy sie sie w domu zalegna ...no prosze Was ja bylam chrzestna w 5 miesiacu i jakos moje dziecko zyje jest zdrowe.... a co do chrzestnych...mozesz sobie wziac kogo Ci sie podoba nawet sasiada z naprzeciwka
piasekpustyni
Jasne że zabobon!!! Moja Koleżanka też w ciąży trzymała dziecko do chrztu, a jak już księża wierzą w takie rzeczy to chyba lepiej nie komentować... U nas chrzestną Synka jest moja siostra, a chrzestnym nasz kolega. Najważniejsze żeby chrzestni dawali dziecku dobry przykład i byli dobrymi ludźmi, pokrewieństwo lub jego brak nie mają tu znaczenia:)
sheryl
Ja pierdziu, wiara w zabobony dalej kwitnie pomimo XXI wieku (krejzolka)
A najbardziej zadziwiają mnie wspomniani wyżej księża, przecież Kościół nie pozwala wierzyć w zabobony, więc ci księża działają wbrew Kościołowi (grins).

Tak, może chrzestnymi zostać rodzeństwo. My z bratem jesteśmy chrzestnymi kuzyna.
jagoda30
przesądy i zabobony to grzech więc wyszyscy biegiem do spowiedzi na czele z xsiężulkiem(grins), tylko do kogo skoro xsiądz też grzesznik?????
madziullka
ja pitole!!! normlnie śmiać mi się chce jak czytam o takich zabobonach!!!
czekoladka22
mogą zostać czemu nie przecież nikt nie zabroni im być chrzestnymi ja niestety mam z moim taką rodzinę ze mało kto może być albo mało kto chce mój tez będzie w następnym miesiącu chrzczony ciekawe czy chrzestny sie zgodzi nim zostać (kuzyn mojego) i od mojego siostra ma jeszcze być chrzestną niby nie chce ale jej narzeczony stwierdził że mamy sie nie martwić :] oby sie udało jeszcze mamy miesiąc do chrzcin (aniol)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.